KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Elias Moto2 za Ponse

Foto: Honda
Elias Moto2 za Ponse
16.10.2009
 

Ačkoliv to ještě nebylo oficiálně oznámené, již nyní je velmi pravděpodobné, že Toni Elías pojede v roce 2010 Moto2 za tým Sita Ponse.

Jak píše španělský MotoWorld.es, došlo k dohodě mezi Sito Ponsem a jeho krajanem Toni Eliasem (na fotografii s Gresini Hondou), který tak v roce 2010 usedne na závodní stroj nové třídy Moto2.

Toni Elias má obrovské zkušenosti s motocykly MotoGP i 250 ccm a rázem se tak zařadil do pozice favoritů na nejvyšší post. Přestože své kvality potvrzoval každoročním ziskem alespoň jednoho pódiového výsledku, nesehnal pro rok 2010 adekvátní místo v nejprestižnějším seriálu, a to přestože je jeho plat relativně přijatelný (letos by měl dle Moto Matters pobírat gáži ve výši 600 tisíc Euro, od Ponse by měl v roce 2010 dostat 400 tisíc Euro a tím být nejlépe placeným jezdcem této třídy).

Přestože ještě nebyl oznámen výrobce motocyklů pro dodávku do tohoto týmu, spekuluje se o tom, že se jím stane německá firma Kalex inženýrů a konstruktérů Alexandra Baumgärtela a Klause Hirsekorna.


Další články sekce