KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 22. května do 28. května 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Erzberg 2010 (fotogalerie)

Text a foto: Marek Vincik
Erzberg 2010 (fotogalerie)
30.10.2009
 

Chcete se této akce zúčastnit jako závodník a ještě jste se nestihli přihlásit? Pak máte s největší pravděpodobností smůlu, všech 1500 míst bylo zaplněno během rekordních dvou týdnů.

Což můžeme brát jako důkaz neutuchajícího zájmu lidí o provozování svých koníčků bez ohledu na právě probíhající období ekonomických těžkostí. Pořadatelé sice vytvořili tzv. „wait list“, na němž máte možnost čekat a doufat, že si někdo z přihlášených svou účast rozmyslí, ale proč by to dělali, že...


 

 


Prostranství pod kopcem  či snad spíše horou v rakouském Eisenerzu se ve dnech 3 až 6. června opět zaplní tisíci fandů offroadového sportu v jedné stopě (quadisté prominou), díky termínu, který tentokrát nekoliduje s kalendářem světového endura, budeme mít šanci potkat i jména jako Nambotin, Knight nebo Meo. S kopcem se utkají i trialisté, byť na endurových strojích – podruhé zde zkusí štěstí 12ti násobný mistr světa Dougie Lampkin a také velmi úspěšný Adam Raga, loňský vítěz RedBull Romaniacs Graham Jarvis i ten letošní – Andy Lettenbichler. Sestavu doplní mladí endurostřelci Tom Sagar, Kyle Redmond, nebo třeba bratranci Ben a Dan Hemnigwayovi (letos 4. a 7. místo v Hare Scramblu). Samozřejmostí je účast polského borce Taddyho Blazusiaka, který zde bude útočit na čtvrtý triumf v řadě.

 A čeští fandové? Ti si také přijdou na své. Startovní listina je rok od roku plnější jmen doplněných cézetkou v kolonce „národnost“.S trochou nadsázky lze říct, že čeští borci si dali takové miniaturní soustředění minulý víkend na chýnovském strmém vrchu, mnoho jmen z horních pozic výsledkové listiny lze nalézt mezi jmény přihlášenými na souboj s legendárním kopcem. Stabilním účastníkem s nejvyššími ambicemi se pak stává severomoravský Mario Rybář. Budeme doufat, že počtvrté se mu konečně podaří pokořit všechny checkpointy a zařadit se tak do vybrané společnosti nemnoha Čechů, kteří projeli pod cílovým redbullím obloukem.

 

 

Kompletní fotogalerie z Erzberg rodea roku 2009 Z D E ........Více na www.erzberg.at

 

 

Kompletní fotogalerie z Erzberg rodea roku 2009 Z D E ........

 

 


Další články sekce