KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Essox ADT Endurance Cup Hradiště u Kolince

Text a foto: Petr Štola
Essox ADT Endurance Cup  Hradiště u Kolince
26.01.2008
 

Nedaleko Klatov, u obce Hradiště, se konal letošní první závod ESSOX ADT ENDURANCE CUP 2008.

Tento první závod, čtyřdílného, jak pořadatelé zdůrazňují – zimního poháru, přinesl nejen první letošní závod čtyřkolek v České republice, ale především kvalitní podívanou a velmi náročný test strojů a jejich pilotů. Na start tohoto úvodního závodu amatérských jezdců se postavilo 42 závodníků rozdělených do dvou kategorií – nad 300 ccm a do 300 ccm, na které čekaly po dvou rozjížďkách na rychlé trati plné náročných skoků.

 

Dopolední rozjížďky obou kategorií se ještě konaly na zmrzlém povrchu, jehož tvrdost byla především dokonalým testem strojů. Sluníčko, které se krátce před obědem na jezdce začalo silně usmívat, během hodinové polední pauzy udělalo z velké části tratě terén připomínající spíše bahenní lázně. Tento terén byl prověrkou sil všech zúčastněných, mezi kterými byla i jedna žena startující na Yamaze 80 a jeden tělesně postižený jezdec. Zvláště tito dva si zaslouží za svůj výkon velké uznání.

 

Uznání zaslouží ovšem všichni zúčastnění, kteří to odpolední peklo vydrželi a své stroje v pořádku dopravili až na cílovou čáru. V kategorii do 300 ccm startovalo 15 závodníků. Absolutně nejlepší byli jezdci na taiwanských strojích Access Tomahawk 300, kteří obsadili prvních pět míst. Naopak v silnější třídě přes 300 ccm kralovaly stroje Suzuki Quad Racer R450 a Suzuki Quad Sport Z400.

 

Další závod ESSOX ADT ENDURANCE CUPU se koná za dva týdny, kdy se jede nedaleko Strakonic. Tentokrát amatérské závodníky přivítá motokrosová trať v Žichovicích u Rábí.

 

Pódium kategorie do 300 ccm

1.- Pavel Kocman, Access

2.- Karel Šíma, Access

3.- Michal Kolář, Access

 

Pódium kategorie do 300 ccm

1.- Marian Klíč, Suzuki

2.- Květoslav Klíč, Suzuki

3.- Pavel Vik, Suzuku

 

  

Na obrázky z těchto závodů se můžete podívat zde ve FOTOGALERII

 

 

 

Další články sekce