KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. srpna do 14. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Eugene Laverty pojede supersporty v Doningtonu a Vallelunze

Foto: Gepa media
Eugene Laverty pojede supersporty v Doningtonu a Vallelunze
20.08.2008
 

Eugene Laverty, jezdec týmu Blusens Aprilia z Grand Prix 250 ccm, usedne do sedla tovární Yamahy a na okruhu Donington absolvuje závod Mistrovství světa supersport.

22 roků starý jezdec ze Severního Irska (na fotce v sedle své letošní dvěstěpadesátky) nahradí v týmu Yamaha World Supersport zraněného Fabiena Foreta, který po svém pádu v Brně stále není schopen závodit. Vedle závodu v Doningtonu se Eugene Laverty postaví na start  světového šampionátu supersportů i v italské Vallelunze, která je po Doningtonu dalším zastavením této světové série. Pro Lavertyho nebude čtyřtaktní šestistovkový stroj žádnou neznámou. Nyní sice již dva roky závodí v Grand Prix s dvoutaktním čtvrtlitrem, nicméně v roce 2006 skončil třetí v britském šampionátu supersportů. Tovární tým Yamahy mu dal přednost před Karl Harrisem, který v sedle Yamahy startoval v Brands Hatch. Jako oficiální důvod je uváděna nižší váha Lavertyho, která by měla být na vysokorychlostních okruzích Donington a Vallelunga výhodou.

Eugene Laverty:
„Jsem vzrušený šancí závodit na vysoce konkurenčním supersportu Yamaha. Dva roky jízdy na maloobjemových motocyklech, v málo kvalitních týmem, jsou pro mě hodně obtížné. I kvůli tomu je nabídka Yamahy fantastická. Připadám si jak na měsíci! Nemohu se dočkat Doningtonu, těším se na práci se špičkovým týmem a na to, až vyjedu na dráhu.“


Další články sekce