KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Eurosport se loučí s Grand Prix

Foto: Honda
Eurosport se loučí s Grand Prix
22.10.2008
 

Televizní stanice TV Eurosport končí s vysíláním GP, rozloučení s diváky připravují i Joska Kubíček a Miloš Čihák.

Mnoho let jsme mohli sledovat nejen závod Grand Prix, ale i tréninky a kvalifikace, na televizní stanici Eurosport. Rozhodnutím majitele vysílacích práv, španělské společnosti Dorna Sports, budou přesunuty závody silničních motocyklů na té nejvyšší úrovni do národních a regionálních televizních stanic. Pravděpodobně jen těžko budeme nyní vídat například páteční kvalifikace dvoutaktních tříd a trénink MotoGP, je dost pravděpodobné, že nám dostupné televize nebudou nabízet ani sobotní odpolední program, ba dost možná ani vždy plný nedělní program v přímém přenosu. Doba možnosti sledovat závody a především kvalifikace, se zcela jistě mění. Je zde fáze nejistoty. Jistota je bohužel jediná – konec na Eurosportu.

TV Eurosport bere závod ve Valencii jako rozlučku s pořadem, jenž mnoho let patřil k pilíři celého letního vysílání. Loučit se ovšem bude i české vysílání Eurosportu, kde naposledy uslyšíme hlas Josky Kubíčka a Miloše Čiháka. Dle informací od samotných komentátorů televizního vysíláni Vás již nyní můžeme alespoň částečně upozornit na to, co Vás o tomto víkendu při sledování česky komentovaného Grand Prix na televizní stanici Eurosport čeká.

Vedle komentáře samotných závodů z Valencie a vzpomínání na začátky komentování této moderátorské dvojice, na nás čeká především hlas prakticky všech lidí, které jsme za poslední roky při vysílání světového šampionátu slyšeli. Pozvání rozloučit se s vysíláním dostali všichni moderátoři a všichni hosté, kteří v minulosti již na Eurosportu komentovali. Jen namátkou vyberme z obrovského seznamu jmen.

Rozloučit slovem by se měli přijít Michal Bursa, jenž v podstatě stál u absolutního zrodu dnešní podoby komentování, když před léty nedokázal poslouchat uspávající hlas svého předchůdce a společně s Joskou Kubíčkem nastoupil na dráhu komentátora. Dodnes si jistě pamatujete, jak se změnila forma komentování a navíc, a to bylo nejdůležitější, se zvedl i ten pomyslný koláč sledovanosti. Dále samozřejmě dostal pozvání Karel Pešek, otec našeho v současnosti nejúspěšnějšího jezdce Grand Prix. I jeho slova patří mezi legendu vysílání, jistě si všichni pamatujete na loňskou Grand Prix Číny a poslední kolo závodu třídy 125cc, kdy právě Karel řval do éteru „jéééď Lukáši, jéééď“. O své současné pocity nejen z vysílání se přijdou dále podělit Patrik Vostárek, Markéta Janáková, Tomáš Holubec, či Jirka Fejta. Pozvaných je hodně lidí, všichni z řad, jenž alespoň jednou v Eurosportu spolukomentovali, mimochodem tedy i já osobně :-)

Vedle informací o závodech současných a minulých uslyšíte i nové informace. Jistě se dozvíte, co kdo připravuje na příští sezonu, jak je spokojen s tou letošní, ale i další informace, které s motocyklovým sportem úzce souvisí. Dozvíte se jistě i o připravované společné akci serveru Moto-Racing.cz a týmů Intermoto Czech a Pro Race. Tato akce, připravovaná na zimní měsíce, je aukce závodních doplňků několika nejen českých jezdců. V aukci, jejíž výtěžek bude celý darován na dobročinné účely některé dětské organizace, Vám nabídneme kombinézy, přilby, boty, rukavice a jiné motocyklové doplňky, které nám za účelem této aukce předběžně přislíbili předat například Matthieu Lagrive, Patrik Vostárek, Miloš Čihák, Markéta Janáková, Michal Filla, Igor Kaláb a několik dalších, předních závodníků z naší země. V jednání je ovšem i několik hvězd světové scény, takže se jistě máte nač těšit. Nejenže můžete být například novým, hrdým majitelem kombinézy Patrika Vostárka, ale navíc můžete pomoci těm nejmenším dětem v jejich lepším životě.


Další články sekce