KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Eurowag Junior Racing tým ani déšť nezastaví

Tisková zpráva Eurowag Junior Racing
Eurowag Junior Racing tým ani déšť nezastaví
21.05.2008
 

Druhý závod seriálu mezinárodního mistrovství Německa IDM se jel minulý víkend (16. - 18.5.) okruhu Oschersleben nedaleko Magdeburgu.

Tohoto závodu se zúčastnil i český Eurowag Junior Racing tým – bohužel však jen s jedním jezdcem - Karlem Májkem. Jeho týmová kolegyně Andrea Toušková se léčí po zranění z úvodního závodu v Lausitzringu (čeká ji odstranění dlahy ze zápěstí a rekonvalescence) a tak po několik  závodů bude ještě v roli nedobrovolného diváka.

 

Celý závod byl ve znamení špatného počasí a velké divácké návštěvnosti. Již celý pátek propršelo a tak se i jezdec českého Eurowag Junior Racing týmu Karel Májek seznamoval s pro něj novou a mokrou tratí. V sobotu těsně před kvalifikací začalo opět pršet a tak se znovu přezouvalo na mokré pneumatiky. Mokrý trénink ale pro Karla nebyl velkou překážkou a zajel skvělý 7. čas. Odpolední kvalifikaci byla v půlce znovu přerušena déštěm a tak velmi záleželo na tom, komu se podařilo zajet během několika málo minut ještě na suché trati rychlý čas. Karel Májek si nakonec vybojoval na startovním roštu na 34. místo z 41 jezdců, kteří se kvalifikovali.

 

Samotný nedělní závod byl naštěstí ve znamení dne bez deště a přivítal jezdce skvělou atmosférou a velkou návštěvou 18.300 diváků, kteří se přišli mimo jiné podívat i na bývalého několikanásobného mistra světa F-1 Michaela Schumachera, jak si povede v sedle superbiku. Během závodu ve třídě 125 ccm si Karel stále zlepšoval čas a i pozici. Do cíle si polepšil o šest míst a dojel na 28. pozici.

 

Šéf týmu Eurowag Junior Racing týmu Jirka Šrámek k závodu uvedl: „Karel měl trochu smůlu na počasí… ikdyž na vodě zajel skvěle a všechny překvapil. Suchý trénink ale prakticky absolvoval pouze jeden a to na nové trati v takové velké mezinárodní konkurenci prostě nestačí. Příští víkend nás čeká první podnik domácího mistrovství v rámci Evropského poháru na maďarském okruhu Pannoniaring. Tento okruh známe a poprvé se také střetneme i s domácí konkurencí, která v zimě také pilně zbrojila na letošní sezónu. Takže držte nám palce.“

 

Další články sekce