KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Eurowag Junior Racing v Mostě

TZ Eurowag Junior Racing; foto: Michal Filla
Eurowag Junior Racing v Mostě
28.07.2008
 

Třetí místo Karla Májka pro Eurowag Junior Racing tým na Autodromu v Mostu.

Na Autodromu Most se uplynulý víkend konal velký motocyklový podnik pod názvem UEM Alpe Adria Championship 2008, který přinesl mnoho napínavých soubojů motocyklových špiček z celé Evropy. Součástí totoho šampionátu byl i třetí závod Mistrovství ČR.

Do závodu kategorie 125ccm GP byli také přihlášeni oba jezdci týmu Eurowag Junior Racing Karel Májek a Andrea Toušková. Pro Káju to byl první závod po zranění z MČR v Brně (26.-29.6.), Andrea si mezitím zazávodila při IDM na Salzburgringu.

Autodrom Most je oblíbená trať hlavně Andrey a tak se na domácí trať s novým povrchem těšila. Již během tréninků oba piloti  Eurowag Junior Racing týmu dosahovali slušných výsledků a tak se netrpělivě čekalo na kvalifikaci. Během kvalifikačních jízd si oba jezdci vylepšili svá maxima a výsledný čas znamenal 11. místo pro Káju a 12. místo pra Andreu z celkem 30 jezdců.

I jinak deštivé letní počasí se na tento významný motocyklový víkend umoudřilo a nabídlo modrou oblohu a vedro. Nedělní ráno začalo pro piloty kategorie 125 ccm GP warm upem, v něm si dobře vedl Karel Májek, který dosáhl lepšího času než při kvalifikaci.

Vlastní odpolední start závodu se oběma jezdcům Eurowag Junior Racing týmu skvěle povedl - Kája se dokonce ocitl na 3. místě celkově ! Během prvních kol se závodnické pole roztrhalo na několik skupin a na čele závodu se usadil Ital Gabriele Gnani, který závod také vyhrál. Z klasifikace MČR vedl Karel Pešek před druhý Michalem Práškem, třetí pozici držel Karel Májek. Za nimi bojovala Andrea Toušková s Nicolem Marconem - ve vzájemných soubojích byly k vidění napínavé okamžiky a několikeré předjetí, kdy nakonec Andrea svého soka pokořila.

V klasifikaci pro MČR závod vyhrál Karel Pešek, 2. Michal Prášek, 3. Karel Májek a 4. Andrea Toušková (oba Eurowag Junior Racing tým), 5. Marcone… V klasifikaci Juniorů pak vypadl Prášek a tak umístění pilotů Májka a Touškové znamenalo double pro barvy Eurowag Junior Racing týmu!

Šéf týmu Eurowag Junior Racing týmu Jirka Šrámek netajil svoji spokojenost s oběma piloty. Nyní se on i jeho svěřenci a realizační tým Eurowag Junior Racing týmu soustředí na významnou událost: „FIM přidělila dle svých regulí divokou kartu (wild card) na prestižní srpnový závod MS Cardion AB Grand Prix České republiky v Brně našemu týmu pro Andreu Touškovou. Je to pro Andreu i náš tým velká výzva a nyní tomuto závodu podřídíme veškerou přípravu techniky i pilota. Hlavním cílem je v silné světové konkurenci kvalifikace do závodu… Pro Andreu to znamená intenzivní testování v Brně a fyzická příprava a trénink i např. pod vedením několikanásobného mistra ČR Michala Filly. Její týmový kolega Karel Májek, který zde již startoval na divokou kartu vloni, bude při testování Andree sparing partnerem… Srdečně už nyní zvu všechny fanoušky motocyklového sportu do Brna a podpořte kromě českých hvězd dvěstěpadesátek také jedinou českou slečnu mezi vlky světových stopětadvacítek!“


Další články sekce