KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Eurowag Junior RT na Lausitzring

Tisková zpráva Eurowag Junior Racing Team
Eurowag Junior RT na Lausitzring
23.04.2009
 

Eurowag Junior Racing tým odstartuje novou sezónu motocyklových závodů prvním závodem IDM na Lausitzringu.

Eurowag Junior Racing tým pod vedením týmovýho manažera Jiřího Šrámka, naplnil díky talentované pilotce Andree Touškové z Děčína smělé plány ve společné premiérové sezóně, kdy se např. povedlo pro Andreu získat tzv. divokou kartu pro start v prestižním závodě MS Cardion AB Grand Prix České republiky v Brně, kam se také úspěšně kvalifikovala ve třídě 125 ccm a závod ve společnosti světové elity jako jediná žena ve startovním poli také absolvovala.

Do sezóny 2009 vstupuje Eurowag Junior Racing tým s obdobnými ambicemi.

Díky hlavnímu partnerovi - firmě W.A.G. minerální paliva, a.s. a jejímu projektu EUROWAG, startuje v letošní sezóně ambiciózní Eurowag Junior Racing tým opět s dvěma velmi talentovanými piloty.

V loňské sezóně na sebe výrazně upozornila talentovaná mistryně Evropy a ČR v minibike tehdy patnáctiletá Andrea Toušková z Děčína, která je startujícím mladíkům ve třídě 125 ccm náročným soupeřem. Její jezdecký um se neztratil ani ve společnosti světové elity v prestižním závodě MS Cardion AB Grand Prix České republiky v Brně, který jako jediná žena ve startovním poli a světě Moto GP také úspěšně absolvovala. Sklidila tak zasloužené ovace diváků i zájem médií. Její účinkování v tomto ryze mužském sportu vzbudil zájem i u několikanásobného mistra světa ve v královské třídě Moto GP Valentina Rossiho, který Andree na brněnské tiskové konferenci popřál mnoho úspěchů v její kariéře...

Jejím novým týmovým kolegou bude o rok mladší pilot Nicol Marcone z Bučovic. Tento pilot česko-italské národnosti absolvoval svůj první závod v Praze již v sedmi letech a hned dojel pátý, což byl velký úspěch. Následovaly nesčetné hodiny tréninku a další závody v ČR  a poprvé si také vyzkoušel i účast na Evropském poháru. Druhým rokem závodění již začal uplatňovat své technické zkušenosti a na konci sezóny 2002 se stal nejmladším Vicemistrem ČR v kategorii Junior A (7-10 let). Nikimu ještě nebylo ani deset let, když ve své kategorii Junior A v sezóně roku 2003 byl vyhlášen MISTREM ČR v MINIBIKE 40. V sezóně 2004 pak přestoupil Niki do kategorie Junior B. Až do letošního roku také absolvoval závody i v zahraničí. V sezóně 2008 Niki skončil na 3. místě v MČR a 3. místě i v klasifikaci juniorů. Jeho velkým vzorem je Valentino Rossi a Max Biaggi z královské třídy MOTO GP.

Letos má skvělou příležitost předvést svůj talent ve třídě 125 ccm v Eurowag Junior Racing týmu.

Eurowag Junior Racing tým si i letos stanovil nemalé cíle -  na domácím Mezinárodním mistrovství ČR (MČR) bojovat o místa nejvyšší a v seriálu IDM se prosadit do první dvacítky. Další významnou ambicí je opětovné získání divoké karty (wild card), kvalifikovat se a zajet co nejlépe domácí GP v Brně. Oba jezdci budou mít k dispozici závodní stroje Honda RS 125 s různými úpravami. Oba motocykly prošly přepracováním a zlepšením hlavně v podvozkové části.

Prvním závodem, kde se představí Eurowag Junior Racing tým v sezóně 2009, bude závod série IDM na Lausitzringu (25.- 26.4.)

Na ten se Eurowag Junior Racing tým pilně připravuje: Andrea Toušková se na novou sezonu připravovala ve Španělsku pod dohledem trenéra, kdy zejména pracovala na fyzičce a na sobě, a také  již testovala techniku a vychytávala mouchy. Navíc musí svoji závodnickou kariéru zvládat se studiem na gymnaziu, což se jí díky individuálnímu studijnímu plánu a pochopení škola daří.

Ani Nicol Marone není se svojí přípravou pozadu a do svého nového týmu skvěle zapadnul.

Na startovní listině se v prvním IDM závodě dá očekávat obrovská konkurence – vždyť vloni zde bylo přihlášeno neuvěřitelných 53 jezdců! To znamená, že v těžké konkurenci bude kvalifikace do závodu stejně urputný boj s časem a soupeři jako závod samotný.


Další články sekce