KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Evropa skončila v Santa Pod

Text a foto: Yvona Kneblová
Evropa skončila v Santa Pod
10.09.2008
 

O víkendu, 5. - 7. září se konal na anglickém dragstripu Santa Pod Raceway poslední závod Mistrovství Evropy dragsterů - European Finals 2008.

Nad Anglií se stáhly snad všechny mraky, které existují. Pršelo a pršelo. Počasí se ale nad netrpělivými diváky a cca čtyřstovkou závodních týmů všech kategorií slitovalo a v neděli mohli alespoň jezdci evropských tříd odjet závod.

Českou republiku letos reprezentují ve  třídě Top Fuel Bike Otto Knebl a  Michal Ponca. Ota si časem 8,27s vyjel dvanácté místo z přihlášených 20 jezdců. Michal obsadil 14. místo.

Letos startovalo v Mistrovství Evropy v nejsilnější třídě Top Fuel Bike  30 jezdců z celé Evropy. V celkovém pořadí Mistrovství Evropy dragsterů 2008,  v královské třídě Top Fuel Bike Otto Knebl obsadil výborné, bodované 8. místo! Je to zlepšení oproti loňskému roku a historicky nejlepší umístění českého jezdce v této třídě. Michal Ponca obsadil 12. místo.

Otto Knebl slaví letos se svým dragsterem KDF ZX12R NX velký úspěch. Stal se letošním  "Mistrem ČR" ve třídě Competition a obsadil 8. místo v Mistrovství Evropy 2008 ve třídě Top Fuel Bike. Gratulujeme!

 

Otto Knebl

 

Dragster

 

Michal Ponca

 

Dragster

 

Dragster

  


Další články sekce