KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Evropa ve všech třídách s českou účastí

Foto: Petr Štola
Evropa ve všech třídách s českou účastí
19.10.2009
 

Již jsme Vás informovali o jezdcích, kteří se nominovali pro závod o titul Mistra Evropy, dnes naší informaci z minulého týdne doplníme o další získané podrobnosti.

Někteří jezdci, kteří si zajistili účast svým výkonem v národních šampionátech Německa, Itálie, Španělska, Holandska, Británie a Francie, či šampionátů Skandinávie, Východní Evropy nebo Alpe Adria, se vzdali své účasti v tomto závodě, který příští týden na okruhu Albacete rozhodne o držitelích titulů Mistrů Evropy. Na jejich místa byli nominováni jiní jezdci a k naší radosti jich je několik i z naší země. Český fanoušek tak může držet palce svým zástupcům v každé ze tří vypsaných kategoriích.

V závodě třídy GP 125cc neuvidíme Michala Práška, který se nominoval svým celkovým výsledkem v šampionátu Alpe Adria. Zůstávají však Karel Pešek i Jakub Kornfeil, kteří se nominovali na základě výsledků z německého, resp. italského šampionátu. Žádost o start v závodě pak byla potvrzená také čtrnáctiletému Miroslavu Popovi, který v Albacete pojede v barvách italského týmu Ellegi Racing, za který nastupuje od poloviny letošní sezony do závodů Mistrovství Itálie a Španělska. Ve třídě GP 125cc se představí celkem 42 závodníků ze 13 zemí.

Oproti původní nominaci budeme mít českého jezdce i ve třídě Supersport. Žádost o start byla potvrzená brněnskému závodníku Igorovi Kalábovi, který si tak prodlouží sezonu o cestu do Španělska. Společně s ním se v této třídě představí celkem 39 jezdců z 19 států Evropy, chybět nebudou i jezdci z Mistrovství světa, jako například Rumun Robert Muresan, zástupce českobudějovické formace MS Racing, či několik jezdců stockové kategorie ME 600 ccm, kteří se přijedou porovnat s konkurencí národních šampionátů.

Tři čeští zástupci pojedou ve třídě Superstock 1000. K původně nominovaným Michalu Fillovi a Tomáši Mikšovskému se totiž přidá i třetí člen týmu IVRacing Viktor Noss. Start v této třídě sice odmítli silní Francouzi Phillipe, či Dietrich, ale i tak je startovní listina složená z několika zajímavých jmen, jako například Italové Cruciani a Polita, Španělé Molina, Morales, Barragan, či Bernat Martinez,. Ve třídě Superstock 1000 bude bojovat 30 jezdců z3 zemí.

Startovní listiny mohou být ještě doplněné o několik dalších jezdců startujících na divokou kartu.Kompletní startovní listina ME 2009 v Albacete Z D E ......
Další články sekce