KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Evropské motocyklové naděje se utkají v Brně

Tisková zpráva Automotodromu Brno
Evropské motocyklové naděje se utkají v Brně
19.06.2008
 

Poslední červnový víkend na Masarykově okruhu bude patřit motocyklovým jezdcům, kteří se na závodní dráze utkají o body do Mistrovství České republiky, Přeboru České republiky i Alpe Adria Cupu. Souboje na novém povrchu brněnského okruhu připomenou slavnou éru vynikajícího motocyklového jezdce Františka Šťastného.

Memoriál Františka Šťastného, neboli podnik Mezinárodního Mistrovství České republiky motocyklů, zahájí již ve čtvrtek 26.června 2008 kvalifikační tréninky tříd Volná 250-600ccm a Volná nad 600ccm, které jsou vypsány v rámci motocyklového Přeboru České republiky. V pátek bude nabitý program pokračovat přeborovými warm-upy a závody. Účastníci Alpe Adria Cupu a českého mistrovství absolvují v pátek pouze testovací jízdy, které jim především umožní osahat si nový povrch závodní dráhy.

 

Sobota již bude patřit ostrým tréninkům tříd 125ccm SP, 125ccm GP, Superstock 600, Superstock 1000, Supersport a Superbike. Závody těchto tříd, ve kterých nastoupí jak účastníci Mistrovství ČR, tak účastníci Alpe Adria Cupu, přijdou na řadu v neděli odpoledne. V době od 12:00 do 17:00 hodin se tak na brněnské závodní dráze představí na tři sta jezdců z Česka, Slovenska, Rakouska, Německa, Polska, Maďarska, Rumunska, Litvy, Lotyšska či Srbska a Chorvatska.

 

Vstupné do areálu Automotodromu Brno bude pro všechny návštěvníky zdarma. V sobotu a v neděli bude možné nahlédnout do zákulisí motocyklových závodů prostřednictvím paddockových vstupenek, které budou v prodeji v areálu okruhu. Cena jednodenní paddockové vstupenky je 100,-Kč.

 

Po celý víkend budou otevřeny tribuny C, T2 a T3. Naproti tribuně T3 bude umístěna velkoplošná obrazovka. Bezplatné parkování pro veřejnost bude zajištěno u tribuny T1 a za tribunami T2 a T3. Motocyklisté mohou své stroje bezplatně zaparkovat rovněž na tribuně C.

 

 

Další články sekce