KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ex-mistr světa Parzer je ve vyšetřovací vazbě

Text: Jiří Mikšík, Foto: Press
Ex-mistr světa Parzer je  ve vyšetřovací vazbě
03.07.2008
 

V roce 2001 se stal Rakušan Christian Parzer jako spolujezdec Klause Klaffenböcka mistrem světa sidecarů. A nyní to vypadá, že je jeho sportovní kariéra na samém konci. V minulém týdnu byl Christian Parzer při dopravní kontrole na dálnici u Lince zastaven kvůli něpřiměřené rychlosti. To by ostatně nebylo zas tak hrozné, vždyť kdo z Vás - ruku na srdce - ještě neplatil? Ale...

Při placení pokuty kvůli překročení rychlosti se choval 46-letý Parzer z Welsu tak nervózně, že to bylo policistům hodně nápadné a tak podrobili jeho automobil důkladné kontrole. A při ní bylo objeveno 150 gramů kokainu. Christian Parzer byl proto zadržen a momentálně se nachází ve vyšetřovací vazbě.

Samozřejmě, že se k celému nepříjemnému problému vyjádřil i Klaus Klaffenböck, který před několika málo týdny obsadil s Parzerem na Isle of Man páté místo v závodě side. "Pochopitelně, že jsem hodně roků s Christianem ve spojení, ovšem pouze sportovním. Neodovedu si představit lepšího spolujezdce než je právě on. Ale privátně a obchodně jsme šli každý vlastní cestou", se tak od svého spolujezdce distancoval Klaffenböck. "Jsem šokován a hlavně lidsky zklamán, vždyť každý kdo mě zná, dobře ví, že jsem absolutně proti drogám."

Na závodech Tourist Trophy na Isle of Man byl tento rakouský pár několikrát podroben dopingové a drogové zkoužce. "Tam nemůžete jít jezdit na okruh, pokud nemáte za sebou takový test. A všechny testy byly negativní. A také vím, že použití drog může být testem dokázáno i několik týdnú zpětně. Proto mohu jen těžko uvěřit něčemu takovému ve spojitosti s Christianem", dodává dále Klaus Klaffenböck, který při závodech "Southern 100" (7. - 10. července) na Isle of Man pojede se svým novým spolujezdcem Darrenem Hopem. "Darren je velmi zkušený, vždyť s Nicky Crowenem vyhrál už i závod TT".

 


Další články sekce