KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. května do 4. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Fabrizio vnímá svoji výhru trochu provinile

Text: kast, Foto: Petr Štola
Fabrizio vnímá svoji výhru trochu provinile
27.10.2009
 

Po vítězství finálové jízdy roku 2009 v Portugalsku se Michel Fabrizio těší na další sezónu. Za vítěze označil, vedle sebe, Noriyuki Hagu stejně jako Bena Spiese. Team Ducati Xerox podle jeho slov ukázal svoje kvality.

Fabrizio byl často kritizován za netýmové chování, když předjel při závodě v Imole Hagu, vyhrál, ale tím svému stájovému kolegovi ubral možnost připočíst si tolik důležité body pro celkové vítězství. Haga tím ztrácel na Spiese o něco více a velká naděje se tedy upírala na poslední závod, který ovšem zase vyhrál Fabrizio. Po závodě Fabrizio řekl, že je mu líto, že Nori nezvítězil, ale že team Ducati Xerox takhle ukázal svoje kvality a že pro něj jsou vítězi i Ben a Nori, protože dokázali bojovat o titul celou sezónu, až do konce. Ital je potěšen svým pokrokem oproti roku 2008. V letošním roce byl více vidět, dařilo se mu svádět bitvy o přední pozice. Třetí vítězství v sezóně znamenalo pro Fabrizia o kousek větší přiblížení se k titulu. Nastavil si osobní laťku vysoko.

Michel Fabrizio
„První závod byl velmi obtížný. Neměl jsem nejlepší start a dostal jsem se do tlaku mezi ostatní motorky. Na chvíli jsem ztratil koncentraci. Pak jsem se na chvilku zachytil ve vedoucí skupině, ale přišly problémy s pneumatikou a první jízda dopadla špatně. V druhém závodě jsem měl velikou energii a sílu bojovat s Reou. Naposledy, když jsme spolu bojovali v Misanu, tak mě dostal. Teď byla řada na mě. Podařilo se. Dnes byl hodně silný den.“


Další články sekce