KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 22. května do 28. května 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Fausto Gresini spokojen se sezonou 2009

Text: kast, Foto: Honda
Fausto Gresini spokojen se sezonou 2009
04.12.2009
 

Boss týmu San Carlo Honda zhodnotil uplynulou sezonu.

Sezona 2009 je již nějaký ten pátek minulostí, a ačkoliv již v plném proudu probíhají zimní testy na ročník 2010, šéf týmu San Carlo Honda pan Fausto Gresini se na okamžik k ročníku 2009 vrátil a zhodnotil jej. „Musím říct, že první polovina naši sezona byla složitá, za to druhá polovina byla již mnohem lepší,“ řekl Gresini a dále pokračuje. „Podařilo se nám získat dvě pódiová umístění (pozn. redakce, Toni Elias – Brno, Alex de Angelis – Indianapolis), což není mnoho, ale pro náš tým to bylo důležité. Nakonec jsme dosáhli cílů, které jsme si stanovili – sedmé a osmé místo našich jezdců a celkové páté místo našeho týmu.“

Do sezony 2010 vyrazí tým San Carlo Honda s jedním navrátilcem a jedním nováčkem. Navrátilcem není nikdo jiný, než Marco Melandri, který již za tým Fausta Gresiniho závodil v minulých letech. Nováčkem u týmu bude Marco Simoncelli. Oba dva jezdci jsou velice silní, a proto se do nadcházející sezony Fausto Gresini dívá s velkým optimismem.
“Momentálně již máme v hlavě sezonu 2010. Nějaké přesné cíle si stanovit nemůžeme, protože je pak těžké sliby dodržet. Chceme podávat kvalitní výkony se Simoncellim, který je v týmu nový, ale velice dobrý jezdec, a také se zkušeným  Marcem Melandrim, kterého dobře znám. V příštím ročníku chceme podávat velmi dobré výkony a jsem přesvědčený, že Honda připraví konkurenceschopnější motocykl."


Další články sekce