KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

FGR na 1. místě Evropského poháru na Pannoniaringu

Tisková zpráva Moto FGR
FGR na 1. místě Evropského poháru na Pannoniaringu
26.05.2008
 

Vítězství Evropského poháru pro FGR hned v prvním závodě!

První závod Alpe Adria Cupu spojeného s Evropským pohárem se jel poslední květnový víkend na maďarském Pannoniaringu, když ve třídě 125 GP se sešlo 27 jezdců. Tým MOTO FGR angažoval na tuto sezónu Maďara Alena Gyorfiho a Itala Michela Zoncu, který poprvé seděl na ostré stopětadvacítce a okruh byl pro něho také cizí.

 

Začátek sezóny byl stížen tím, že náš tým neměl odtrénovaný ani kilometr, protože ještě týden před závodem jsme  nevěděli jména jezdců. Z tohoto důvodu se také nemůžeme účastnit MMČR, protože takto rychlé získání licence by bylo nemyslitelné.

 

Ve čtvrtek jsme otestovali obě motorky v pěti trénincích a vše fungovalo bez problémů. V pátečních volných trénincích měl Michel Zonca lehký pád, který ho poznamenal do prvního sobotního měřeného tréninku, v kterém nejel podle představ. Alen Gyorfi se postupně zlepšoval, ve druhém tréninku však čas z prvního nepokořil a na roštu z toho bylo osmé místo. Zonca se ve druhém tréninku o dvě vteřiny zlepšil a patřila mu jedenáctá příčka. Jeho radost z ježdění byla neuvěřitelná.

 

Start se povedl Alenovi, když do první zatáčky šel jako čtvrtý, prvním kolem projížděl šestý. Trochu štěstí ho posunulo na třetí příčku v Alpe Adria cupu, kde bojoval o druhé místo s Lukášem Rážkem, který na tomto okruhu v roce 2004 na naší motorce zvítězil. Radoval se nakonec o 2 tisíciny Lukáš, když loket na loket dojeli s Alenem v nádherném finiši ! Suveréně vyhrál nestor Gnani, druhý byl v AA Cupu Rážek a třetí místo tedy patřilo Alenovi Gyorfimu, který vyhrál Evropský pohár, který se jel při tomto šampionátu a týmu po dlouhé odmlce udělal obrovskou radost!

 

Michel Zonca odstartoval mezi posledními, za tři kola vše dohnal a jezdil na devátém místě. V polovině závodu bohužel ze sedmého místa vyjel z trati a nedokázal již svojí chybu zvrátit a dojel na 16. pozici.

 Tým MOTO FGR děkuje za podporu sponzorům a všem, kteří na nás přes některé neúspěchy nezanevřeli.

Nyní nás čeká za tři týdny Chorvatský Grobnik.

 

 

Další články sekce