KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Fiat Yamaha čelí tlaku před letní přestávkou

Tisková zpráva Fiat Yamaha Teamu
Fiat  Yamaha čelí tlaku před letní přestávkou
08.07.2008
 

První polovina letošního MotoGP, která je tradičně ohraničená letní přestávkou, spěje ke svému finále, jsou před námi závody na okruzích Sachsenring a Laguna Seca.

Zápřah dvou závodů a vzdálenosti 9400 kilometrů musí zvládnout v jednom týdnu týmy MotoGP. První zastávkou v tomto tripu bude německý okruh Sachsenring, který ve své minulosti již zaznamenal několik památných událostí, mezi které se jistě může řadit i rok 2006 a jeho výsledek závodu MotoGP, kdy první čtyři jezdce dělil historicky nejmenší odstup, vyjádřen hodnotou 0,307 sekundy. Jedním z nejúspěšnějších jezdců novodobé historie okruhu Sachsenring, je i Ital Valentino Rossi, který se v neděli chystá zlikvidovat rekord Maxe Biaggiho v počtu absolvovaných závodů Grand Prix v jedné řadě (201). Rossi během své kariéry Grand Prix již dokázal zaznamenat na Sachsenringu čtyři vítězství a i letos se o stejný výsledek bude pokoušet. Rossi trávil volno po závodě v Assenu nejen osobní návštěvou superbikového Mistrovství světa v Misanu, kam se přemístil ihned po smolném závodě v Holandsku, ale i účastí na „Festivalu Yamaha“, který proběhl také na okruhu Misano, tedy nedaleko Rossiho původního bydliště. Na této významné události japonského výrobce byl společně se svým týmovým kolegou Jorge Lorenzem, který se nyní také chystá na okruh Sachsenring, kde chce potvrdit svůj postupný návrat mezi absolutní elitu třídy MotoGP. Ovšem o tom, že to Lorenzo nebude mít jednoduché, svědčí i pohled do historie, která hovoří o tom, že Lorenzo na Sachsenringu dosáhl na stupně vítězů pouze v jediném případě, a to v roce 2006, kdy jezdil ještě ve třídě 250 ccm.

 

Valentino Rossi – „už nedělat chyby“

Minulý rok jsem udělal na Sachsenringu chybu a havaroval jsem. Chybu jsem udělal i při posledním závodě v Assenu a tak doufám, že jsem si letošní smůlu už vybral. Sachsenring byl v minulosti pro mě skvělou dráhou, je to výborné místo pro závody. Je to úzký a klikatý okruh, ale ten se hodí pro Yamahu. V roce 2006 jsem tam měl fantastický závod, který jsem vyhrál po startu z 11. pozice. Přijíždíme tam poté, co jsme ztratili vedení v šampionátu, ale chybí nám pouze čtyři body a tak je to lepší než v loňském roce. Po závodě v Assenu jsem byl zklamaný, protože jsem propásl dobrou šanci, ale už jsem vše zapomenul a jsem nyní připravený na další závod. Musíme být stoprocentní od prvního tréninku, může to být dobrý víkend, ale hlavně už ne s chybami!

 

Jorge Lorenzo – „zpět v tréninku“

Po dvouměsíční pauze jsem začal normálně trénovat teprve nedávno. Byly to pro mě docela tvrdé dva měsíce, během kterých jsem se cítil unavený. Od nehody v Číně jsem neseděl na tréninkovém kole a neabsolvoval žádný náročný trénink až do minulého týdne. Takže nyní si musím opět zvyknout na jiný režim, který by mě měl zaručit návrat potřebné síly. Vím, že tvrdé cvičení je jediný způsob jak vrátit tělo do předchozí úrovně. Byly to těžké dva měsíce, ale zase si myslím, že mě ta havárie udělala silnějším mentálně. Když vyhráváte, je to snadné, ale když musíte takto tvrdě pracovat, dozvíte se daleko více, jsou to věci, který vás udělají silnějším a konkurenceschopnějším. V dalším závodě musím pokračovat ve vybudování důvěry v můj motocykl. Sachsenring je těžký okruh a můj nejlepší výsledek tam je pouze třetí místo, ale při závodech nemyslím na statistiky. Chci pouze přijet na Sachsenring a udělat tu nejlepší možnou práci. Chci si jí užívat.

 

Další články sekce