KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Fiat Yamaha do Ameriky ve skvělé formě

Zdroj: TZ Fiat Yamaha, foto: Fiat Yamaha
Fiat Yamaha do Ameriky ve skvělé formě
02.07.2009
 

Tým Fiat Yamaha přijíždí na americký okruh Laguna Seca ve skvělé formě, po dvou doublech se tovární formace chystá na další výrazný úspěch.

Pouhých pět bodů dělí Valentina Rossiho od svého týmového kolegy Jorge Lorenza, respektive pět bodů dělí vedoucího jezdce od druhého v pořadí. S takto vyrovnanou bilancí přijíždí oba jezdci týmu Fiat Yamaha k dalšímu závodu třídy MotoGP, který se o víkendu odehraje na americkém okruhu Laguna Seca, jenž leží nedaleko San Francisca.

Jistě máte všichni v paměti obrovský souboj Valentina Rossiho s Casey Stonerem, který patřil k tomu nejlepšímu, co MotoGP 2008 nabídlo stále náročnějšímu oku diváka.  Podobnou houževnatost, se kterou Rossi vloni neustále vracel Stonerovi jeho předjetí, se chystá italský jezdec nabídnout i v letošním roce. Naopak jeho týmový kolega Jorge Lorenzo startoval vloni v Laguna Sece poprvé, ale v závodě se dlouho neudržel, když krátce po startu havaroval právě nedaleko onoho jezírka, dle kterého má celý okruh svůj název.

Laguna Seca je ryze americká dráha kde intenzivní suché teplo, nepředvídatelný asfaltový povrch a jízda proti směru hodinových ručiček, nutí jezdce používat agresivní styl jízdy. Okruh má jedno z nevětších převýšení v celém seriálu MotoGP, ale i několik pověstných zatáček, kterým vévodí proslulá „vývrtka“ Corkscrew.

Valentino Rossi:
„Ještě mám v paměti čerstvou vzpomínku na báječné sté vítězství, ale mít jen několik dní k regeneraci před dalším závodem je těžké pro každého. Musíme se pokusit uvolnit a dobít baterie jak jen to bude možné. Vloni jsem měl v Laguně obrovskou bitvu se Stonerem, myslím, že to byl jeden z přelomů sezony. Letos to podle mne bude opět tvrdý boj. Lorenzo je ve skvělé formě a Stoner bude také zpět v dobré formě. Laguna je skvělé místo k závodění.“

Jorge Lorenzo:
„Vloni nebyla pro mě Laguna dobrá. Zatím jsem tam byl jen jednou, ale v tomhle problém nevidím. Například v Portugalsku jsem taky nikdy nevyhrál a pak jsem tam získal moje vůbec první vítězství v MotoGP. Letos jsem taky vyhrál v Motegi, kde jsem předtím taky nikdy nevyhrál. Takže nevěnuji pozornost tomu, že v minulosti byl nějaký okruh pro mě špatný. Po posledních závodech se cítíme silní, každý člověk v týmu je hodně motivovaný. Udělám to nejlepší a budu doufat, že opět můžu být mezi nejlepšími.“


Další články sekce