KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Fiat Yamaha Team po testech v Brně

Tisková zpráva Fiat Yamaha Teamu
Fiat Yamaha Team po testech v Brně
19.08.2008
 

Valentino Rossi absolvoval dvoudenní test na okruhu v Brně, jeho výsledky mu daly jistotu do zbývajících závodů této sezony. Jorge Lorenzo nalezl zlepšení, které by mu mělo pomoci již v San Marinu.

Po rušném, ale úspěšném testování, opustil Valentino Rossi brněnský okruh s pocitem dobře odvedené práce, která jemu a jeho týmu pomůže ve zbytku letošní sezony. Ital i dnes dosáhl druhého nejlepšího času a před domácí Grand Prix v Misanu je tak pozitivně naladěn. Dnes se vedoucí jezdec šampionátu MotoGP dále věnoval testu pneumatik, ale i zkoušení nové elektroniky a nastavení podvozku. Rossi zkoušel i kvalifikační pneumatiky, ale jeho nejlepší čas 1:56,613 zajel se závodní směsí.

V lepší náladě opouští Českou republiku i Jorge Lorenzo, který dnes během testování zkoušel výhradně zadní pneumatiky Michelin. Nakonec byl Lorenzo schopen důstojného zrychlení, které by mohlo pomoci dosáhnout lepších výsledků ve zbytku sezony. Po 32. kolech končil den s nejlepším časem 1:57,600.

Valentino Rossi:
„Dnes to byl dlouhý den, ale nalezli jsme nějaké zlepšení v několika důležitých oblastech, takže test byl úspěšný a já odjíždím s dobrým pocitem. Pracovali jsme na elektronice a myslím, že jsme našli nějaké vylepšení zejména akcelerace. Pak jsem také zkoušel přední i zadní pneumatiky Bridgestone. Také v této oblasti jsme našli nějaké zlepšení, které nám pomůže při stabilitě a hbitosti v zatáčkách. S těmito novými pneumatikami jsem byl rychlejší. Byl to dobrý test a já se nyní těším na finálních šest bitev.“

Jorge Lorenzo
„Toto byly dva pozitivní dny, protože se nám podařilo v porovnání se závodem zlepšit náš výkon. Nesmíme však zapomínat na to, že jsme daleko od míst, kde bychom chtěli být, takže se nemůžeme vzdávat. Zkoušeli jsme mnoho nových věcí, ale především to byly pneumatiky Michelin, se kterými jsme byli schopni nalézt nějaké desetiny. Nyní se musíme soustředit na San Marino. Musíme tam naší situaci změnit a zajet dobrý závod.“


Další články sekce