KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Fiat Yamaha Team před Valencii

Tisková zpráva Fiat Yamaha Teamu
Fiat Yamaha Team před Valencii
03.11.2009
 

Potvrdit svou vládu ve všech hlavních šampionátech, tedy mezi jednotlivci, týmy i výrobci, chce ve Valencii tovární tým Yamahy.

Na tradičním místě skončí o nadcházejícím víkendu další ročník motocyklové Grand Prix na silnici. Okruh Riccarda Torma v Cheste u Valencie přivítá kompletní sestavu pilotů nejprestižnější motocyklové kategorie této planety MotoGP, mezi kterými samozřejmě nebude chybět dvojice mužů továrního týmu Fiat Yamaha. Cílem dvojice Valentino Rossi a Jorge Lorenzo je zisk třetího „trojitého“ vítězství v jedné řadě, tedy po již jistém vítězství mezi jednotlivci a týmy, si s definitivní platností zajistit i titul mezi výrobci motocyklů.

Před nedělním závodem připouští Ital Valentino Rossi, který si v Sepangu zajistil svůj již devátý titul Mistra světa, že okruh ve Valencii nepatří mezi jeho oblíbené, nicméně v minulosti zde již dokázal dvakrát zvítězit a získat další tři pódia. Jeho týmový kolega Jorge Lorenzo, ač domácí jezdec, ještě nikdy ve Valencii nevyhrál, nicméně i v jeho paměti je několik krásných vzpomínek na dráhu, na níž se při závodech Grand Prix schází více jak sto tisíc nadšených fanoušků.

Valentino Rossi:
„Jsem šťastný, že k poslednímu závodu mohu jet s již zabezpečeným vítězstvím v šampionátu a tedy bez tlaku na mou osobu. Nyní se již můžu jen radovat ze své jízdy. Byl to fantastický rok, který má již pouze poslední zastávku před přípravou na sezonu 2010. Valencia pro mě v minulosti nebyla přívětivá dráha, měl jsem tam několik špatných okamžiků, ale v současnosti jsme na skvělé úrovni a naše motorka funguje fantasticky všude, kde jsme. Doufám tedy, že ve Valencii to bude stejné. Je to ohromné místo pro konec šampionátu, má skvělou atmosféru, takže doufáme v nejlepší práci a ve výborný konec sezony. V pondělí pak již začneme práci na nové M1, hrozně se těším, až si jí vyzkouším.“

Jorge Lorenzo:
„Valencia je úžasné místo pro zakončení sezony, je to doma a před mými fanoušky. Nikdy jsem zde nevyhrál a vím, že to není nejlepší dráha pro Yamahu, ale věřím, že to můžu změnit a zakončit sezonu v nejlepší formě. Poslední dva závody pro mě nebyly dobré, chci se konečně přes to dostat. Navíc stále k potvrzení 2. místa potřebuji ještě jeden bod, což bych chtěl udělat vítězstvím, nebo alespoň pódiem. To je také můj cíl pro Valencii. Můj nejlepší závod zde byl v roce 2005, kdy jsem skončil druhý, ale myslím, že si nejvíc pamatuju rok 2006, kdy jsem tam vyhrál titul Mistra světa. Rok 2009 byl pro mě a Yamahu úžasný, chtěl bych ho ve Valencii s mými fanoušky oslavit.“


Další články sekce