KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Fiat Yamaha vyráží lovit na území Hondy

Foto: Fiat Yamaha
Fiat Yamaha vyráží lovit na území Hondy
20.04.2009
 

Před továrním týmem Fiat Yamaha je druhý závod MotoGP, který se odehraje na domácím hřišti konkurenční Hondy.

Valentino Rossi a Jorge Lorenzo se vydávají do japonského Motegi, kde o víkendu nastoupí ke Grand Prix Japonska. Závod na okruhu Twing Ring v minulosti hostil elitu světového motocyklového závodění vždy na konci sezony, letos byl pořadateli zařazen hned jako druhý závod roku. V loňském roce zde Rossi po vítězství slavil světový titul, Lorenzo svým čtvrtým místem pomohl k zisku titulu mezi výrobci i týmy. Oba jezdci jsou spokojení, že sezonu odstartovali pódiovým výsledkem v nočním závodě v Kataru, ale nyní doufají v ještě lepší výsledek.

Kromě vítězství v závodě MotoGP v loňské sezoně, má Valentino Rossi prvenství z okruhu Twing Ring, jehož majitelem je továrna Honda, ještě z roku 2001, kdy zde zvítězil s dvoutaktním strojem Honda 500. Jorge Lorenzo si vychutnal pohled z nejvyššího stupínku v roce 2006, kdy zde zvítězil v cestě za svým prvním titulem ve třídě 250cc.

Samotný okruh byl dlouhodobě využíván jako testovací dráha japonského výrobce pneumatik Bridgestone, a i proto zde mají motocykly s těmito pneumatikami velmi dobrou přilnavost. Okruh svým charakterem patří mezi dráhy, kde je důležitá především vynikající akcelerace a perfektní brzdy.

Valentino Rossi:
„Moje vzpomínky na loňské Motegi jsou neuvěřitelné, protože to bylo zvláštní vítězství, které mi po dvou letech vrátilo titul. Tento rok to bude úplně jiné, je to teprve druhý závod sezony. Na začátku sezony je pokaždé všechno jiné. V Kataru jsme měli jednu nebo dvě oblasti, které bychom mohli zlepšit, takže budeme tvrdě pracovat, abychom v trénincích tyto problémy odstranili a v neděli byli schopni jet vepředu. Očekávám, že tu bude opět silný Stoner, musíme tu mezeru, co od něj máme, zredukovat tak, abychom byli schopní více bojovat. V minulosti nebyl okruh v Motegi pro mě dobrý, měl jsem zde několik špatných závodů. Myslím si ovšem, že loňský rok vše změnil a já doufám, že i letos zde můžeme být úspěšní.“

Jorge Lorenzo:
„Toto je můj druhý rok s Yamahou a podruhé se chystám na náš domácí závod. V Japonsku to je velmi emoční závodění. I když jsem v Kataru nedokázal jezdit stejně rychle jako Valentino a Casey, byl to pro nás skvělý začátek sezony. Pokusím se jim v Motegi víc přiblížit. To bude hlavním cílem pro tento závod. Vloni jsem zde získal mé poslední pole position v roce 2008, ale v závodě jsem byl čtvrtý po dobrém souboji s Pedrosou. Bojovali jsme do posledního kola. Doufám, že letos budu bojovat o první místo.“


Další články sekce