KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Filip Neugebauer obhájil vicemistra Německa

Text: Miloš Urbánek, foto: Kawasaki
Filip Neugebauer obhájil vicemistra Německa
16.08.2008
 

Mladý český jezdec Filip Neugebauer skončil v konečném pořadí Mezinárodního Mistrovství Německa třídy Open na 2. místě.

Pozici Vicemistra Německa třídy Open obhájil stále ještě dvacetiletý Filip Neugebauer. V posledním závodě šampionátu našich západních sousedů, který se jel na trati ve Wolgastu, náš jezdec ještě útočil na celkové prvenství, nicméně porucha jeho Kawasaki mu nakonec definitivně přisoudila 2. místo v konečném hodnocení třídy Open.

Poslední závod seriálu se jel předešlý víkend ve Wolgastu což je nejtěžší trať z celé sezony, takže se mohlo stát cokoliv a já před závodem ztrácel na první pozici 17. bodů,“ říká Filip Neugebauer na svých internetových stránkách. První jízdu jsem odstartoval třetí, ale asi v polovině závodu mi selhal stroj a já musel ze závodu nedobrovolně odstoupit. Richier dokončil jízdu na druhé pozici a tím si pojistil titul mistra Německa. Já sem tedy na titul už dosáhnout nemohl a stačilo mi dojet do 18. místa abych uhájil titul vicemistra. Ve druhé jízdě hodně pršelo a trať už byla hodně těžká a rozbitá, tak jsem jel hodně na jistotu aby se nic nestalo jak mě tak motocyklu a devátým místem jsem si zajistil titul Vicemistra Německa. Podařilo se mi tedy obhájit loňský úspěch.“

Český jezdec navíc útočí na titul i ve třídě 125cc. V předposledním závodě dokázal Filip vyhrát obě jízdy této kategorie a před posledním závodem sezony, který se jede 31. srpna u Apelda, ztrácí na druhém místě celkového pořadí pouhých 9 bodů.


Další články sekce