KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Finále ve Fortaleze

Text: Jiří Mikšík, Foto: ifmxf.com
16.12.2008
 

Chaos a vedro, to byly průvodní znaky finále Mistrovství světa v brazilské Fortaleze, kde si skvěle vedl český jezdec Libor Podmol.

Vše začalo ještě ve středu před závodem, kdy američtí jezdci FMX, Brody Wilson a Jack Rowe museli kvůli problémům  s pasy přerušit cestu. Místo nich byl narychlo letecky povolán domácí matador Fred Kyrillos ze Sao Paula, který tak zažil nečekaně svou mistrovskou premiéru. 

Pokračováním předstartovního chaosu byla skutečnost, že Švédovi Fredu Johanssonovi vůbec nepřišla zavazadla a tak do závodu nastoupil v botách Gillese de Jongha, s brýlemi vypůjčenými od Massima Biancocinise a v helmě od Remi Bizouardse. Johansson měl tak na trénink celkem pět minut, deváté místo v posledním závodě mu přece jen zajistilo třetí místo v šampionátu celkově.

35 000 diváků bouřlivě šílelo při výkonech domácích jezdců Kyrillose, Marcella Simoese a "Tata" Neta, do finále se ale nedostal ani jeden.

Největším překvapením byl ale Francouz Brice Izzo. Jak v kvalifikaci, tak i ve finále úprazil už novopečeného mistra světa a krajana Remi Bizourda (na snímku), když poprvé ukázal prvek nazvaný "Superman- Seatgrab-Backflip".

Parcours v Fortaleze je největší na světě a právě Izzo v něm dokázal využít všech svých zkušeností a svým výkonem tak deklasoval celé startovní pole.

Náš Libor Podmol se sice stal miláčkem publika, ale musel se sklonit ještě před mistrem světa Remi Bizouardem, který díky Trick-Extensions nakonec skončil druhý.

Soutěž ve skoku do výšky vyhráli novým rekordem Lukas Weis. který stejně jako Gilles de Jong, skočili 10,10 metrů.

A Lukas Weis vyhrál i Whip Contest před Bianconcinim a de Jongem. Ve finále ale Weis spadl a zranil si rameno.

 


Další články sekce