KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

FMX v Ostravě je za dveřmi

Tisková zpráva organizátorů FMX v Ostravě
FMX v Ostravě je za dveřmi
29.10.2009
 

Mistrovství světa ve Freestyle Motocrossu Ostrava + premiéra double backflip v ČR.

Už se to blíží, mistrovství světa ve Freestyle motocrossu se přesouvá  do Ostravy! To nejlepší ze sportu zvaném Freestyle  motocross  (FMX) Vás čeká 6. a 7. listopadu v Ostravské ČEZ aréně. Pod hlavičkou nejvyšší motocyklové sportovní autority FIM čeká na diváky v Ostravě neuvěřitelná podívaná. Aktuálně nejlepší jezdci světa se utkávají mezi sebou v boji o světové body o titul mistra světa. Čeká Vás skvělí program a nádherná dech beroucí podívaná na jezdce, kteří si pohrávají s fyzikálními zákony. To vše a ještě mnohem víc za doprovodu hudebních, světelných a pyrotechnických efektů.

Seriál „NIGHT of the JUMPs“ je nejstarším a nejúspěšnějším sériovým závodem FMX v Evropě. Více než milion diváků navštívilo  tyto  závody  v posledních 6-ti letech. Závody NIGHT of the JUPMs se jezdí v 10 zemích a od roku  2007  i  v  České republice. Těchto  závodů se účastní celosvětová špička. Mezi touto světovou elitou se prosadil i český  jezdec Libor Podmol,  který se již 3x stal vicemistrem světa v této disciplíně.

Skutečný hvězdný  večer v podobě mistrovských závodů nejlepších FMX jezdců světa, známých např. z X-Games a X-Fighters, kteří spolu svedou další ostrý souboj v závodě FIM Mistrovství světa v FMX Night of the Jumps , tentokrát v Ostravské ČEZ Aréně.

Velkolepé FMX závody doplní pestrý doprovodný program, ve kterém se odehrají FMX soutěže o nejlepší trik „WHIP“ – soutěž o nejlepší skok s položením motocyklu ve vzduchu na stranu „Best Whip“ a soutěž ve skoku do výšky „Highest Air“ .


Všichni fanoušci mají jedinečnou možnost osobně se setkat s přítomnými hvězdami FMX v rámci „Pit Párty“, která proběhne před mistrovským závodem. Po skončení akce jsou jezdci okamžitě k dispozici přítomným fanouškům na přichystané autogramiádě.

Vstupenky v síti Ticketportal.cz nebo přímo v ČEZ Aréně Ostrava.

FMX riders: 
Remi Bizouard (FRA) – úřadující  mistr světa, aktuálně první v průběžném pořadí MS
Libor Podmol (CZE) – trojnásobný vicemistr světa
Steve Mini (Australia)
Brody Wilson (USA)
Jose Miralles (ESP)
Fabian Bauersachs (GER)
Brice Izzo (FRA)
Massimo Bianconcini (ITA)
Gilles Dejong (BEL)
Petr Pilát (CZE)
Tomáš Lysáček (CZE)
Wiliam Van de Putte (BEL)
Scott Murray (USA)

Další články sekce