KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Fonsi Nieto a Steve Martin pojedou v Kyalami

Text: Jiří Mikšík, Foto: Alstare Suzuki
12.05.2009
 

Dvě změny v superbikových týmech si vyžádal nedělní masakr v první jízdě superbiků v první zatáčce v Monze. A tak v Jižní Africe pojede jak Fonsi Nieto, tak i Steve Martin.

Místo zraněného a zřejmě dlouhodobě mimo činnost postaveného Němce Maxe Neukirchnera (zlomená pravá stehenní kost - a dle posledních zpráv by se měl Neukirchner objevit až u nás v Brně) pojede v sedle tovární Suzuki belgického týmu Alstare celkem dle očekávání španělský jezdec Fonsi Nieto - ještě vloni tovární jezdec tohoto týmu. "Jsem týmovému šéfovi Francisi Battovi velmi vděčný, že mi dal šanci a umožnil mi návrat do mého starého týmu. Chci se mu odvděčit za důvěru co nejlepším výkonem, ačkoliv to bude teprve můj první letošní start."

Jednoduché to pro 30-ti letého Nieta rozhodně nebude, motocykl  Suzuki GSX-R1000 K9 se liší od loňského modelu, jako jablko od hrušky. Jen pro úplnost a statistiku, Nieto vyhrál závod v Kataru 2008 a dokončil celý seriál WSBK 2008 celkově na 6. místě.

Druhá změna se naopak zas tak neočekávala, i když...Tři pády během jednoho závodního víkendu pořádně otřásly sebevědomím australského veterána Troye Corsera. A ten tak raději vynechá závod v Kyalami, aby byl docela fit na další závod v Salt Lake City. Místo něho pojede tovární motocykl BMW oficiální testovací jezdec bavorské továrny, Australan Steve Martin. Corser nastoupil na závody v Monze hendikepován, neboť při dubnových testech na Monze spadl a utrpěl zranění na levé ruce (naštíplou kůstku), a v Assenu pak musel jet nejen s tejpovanou rukou, ale i s velkými bolestmi: "Prášky proti bolesti nechci, neměl bych potom správný cit v ruce", říkal během víkendu v Assenu australský jezdec.

Kdo a zda vůbec někdo nahradí japonského továrního jezdce Kawasaki Makota Tamadu, který je rovněž z Monzy zraněný a bude určitě v Jižní Africe chybět, není zatím vůbec jasné.


Další články sekce