KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Francouzský den v supersportech

Text a foto: Petr Štola
Francouzský den v supersportech
22.02.2008
 

Fabien Foret a Matthieu Lagrive, dva francouzští jezdci doplnění o Brity Reu a Jonese, zářili v dnešní kvalifikaci třídy Supersport.

Fabien Foret zvítězil v kvalifikaci na první závod Mistrovství světa Supersport, když dnes v katarském Doha zajel rekordní čas 2:01,928. Na druhém místě skončil britský jezdec Craig Jones, který zaostal za Foretem o 0,345 sekundy. Skvělý úspěch zaznamenal na začátek sezóny tým Intermoto Czech, jehož jezdec Matthieu Lagrive vybojoval pro královéhradecký tým start z první řady, když časem 2:02,554 skončil na třetím místě.

 

„Stále je trochu problém s přední vidlicí, ale myslím si, že už našli řešení jak jí zklidnit,“ říká manažer týmu Intermoto Czech Joska Kubíček. „Teď také musíme změnit nastavení z kvalifikačního na závodní a ve warm upu ho vyzkoušet. Jako vstup do sezóny to je fantastický pocit, ale závod je až zítra. Záleží na tom jak se povede start a jak dlouho vydrž gumy. Matthiu si to dvakrát ve výjezdovém kole zkusil a moc se mu to nepovedlo, takže měníme spojku a pak to zítra vyzkouší zase. Jedeme na japonský hondě, ale je na ní strašně moc českých věcí, dělaných u nás. Ovšem jak říkám, závody jsou až zítra!“

 

První startovní řadu doplní další Brit, nováček šampionátu Jonathan Rea.

 

Druhý jezdec týmu Intermoto Czech William de Angelis, skončil v kvalifikaci na 26. místě.

 

 

Další články sekce