KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Freestyle Kings Liberec 2. 5. 2009

Text: AEPRO
Freestyle Kings  Liberec 2. 5. 2009
01.05.2009
 

Mistrovství světa ve freestylu bylo v Liberci sice zrušené, ale skákat se bude, nejen světová elita se představí ve večerním Freestyle Kings.

POZOR: Tipsport arena se divákům otevírá již v 17.00 hod. a o půl hodiny později zahájí hodinová Pit party doprovodný program (viz program večera níže).

Řev motokrosových motorek! Dech beroucí odvaha létajících jezdců! Burácející aréna! Opravdový závod! To vše je Freestyle Kings.

Ze strany pořadatele došlo k malé změně u akce Night of the Jumps. Závod, který se pojede 2. května 2009 v Tipsport areně byl vyřazen z bodovacího systému Mistrovství světa a diváky čeká samostatný závod s názvem Freestyle Kings. Na této jedinečné akci se mimo jiné představí 12 jezdců na FMX, včetně účastníků MS, a diváci tak o účast světové špičky tohoto sportu nepřijdou. Všechny fanoušky pobaví svým uměním např. trojnásobný vicemistr světa Libor Podmol či Remi Bizouard, Van de Putte a další.

Další změnou oproti minulým ročníkům je jeden dopad pro jezdce navíc, celkem je tedy čekají tři. Diváci v aréně uvidí kromě jiného i oblíbené synchroskoky (dva jezdci najednou), 9 jezdců na kolech BMX a MTB či 5 jezdců na malé motorce PitBike. Diváky čeká i naprostá bomba, česká premiéra skoku double backflip na horském kole a na PitBike motorce (dvojité salto vzad i s kolem, respektive motorkou) .

Jak vidno, se změnou názvu akce přichází i nové triky a všichni návštěvníci Tipsport areny se mohou těšit na opravdu výjimečný zážitek.

I díky Vám sem zavítá tato jedinečná akce, díky Vašemu skvělému fandění při předchozích ročnících. Všichni se po roce těší na návrat do liberecké Tipsport areny, která je již ve freestyle komunitě známá svými skvělými diváky a útulnou atmosférou. FMX totiž potřebuje právě tak skvělé fanoušky, jako jste Vy a proto Vás prosíme, fanděte, co Vám síly stačí, aby se k Vám jezdci i nadále rádi vraceli a podali co nejlepší výkon.

Hlavním programem celého večera je samozřejmě freestyle motocross (FMX). Tento sportovní fenomén se stal číslem 1 akčních adrenalinových sportů a přitahuje pozornost diváků a médií po celém světě. Tato extrémní disciplína se proměnila díky práci nadšenců v opravdový sport, který má již dnes dokonce vlastní mistrovství světa vypsané nejvyšší motocyklovou sportovní autoritou FIM. Nejlepší freestyle motocrossaři se utkávají mezi sebou v FMX závodech po celém světě (MS se jede na všech kontinentech). Atmosféra v halách i v depu je naprosto neuvěřitelná, jezdci se podporují a hecují vzájemně k co největším výkonům. O tom svědčí i neuvěřitelně rychlý vývoj této disciplíny, kdy se jezdci předhání v brutálnějších tricích, které odporují fyzikálním zákonům. Vývoj nových triků je tak rychlý, že pro jezdce není vůbec snadné udržet se dlouhodobě na vrcholu. Neuvěřitelné kousky přivádějí jezdci k dokonalosti a jistotě při tréninku a na otázku, kam až jejich bláznivé triky mohou vést, hromadně prohlašují: „Nevíme, zatím prostě budeme zkoušet dělat vše, co děláme koly dolů i nahoru v triku zvaném Backflip a pak se uvidí.“ A právě proto jsou tyto závody tak atraktivní. Vždy je k vidění dostatečné množství nových triků, že divák nestíhá žasnout. FMX závody jsou na vlastní oči opravdu neuvěřitelná podívaná a za doprovodu světelných, hudebních a pyrotechnických efektů běhá až mráz po zádech z předváděných kousků. Tyto sportovní souboje vyprodávají arény na celém světě a jsou vysílány v televizích živě i ze záznamu. Čekají Vás jak ostřílení borci, účastnici nejprestižnějších závodů a seriálu mistrovství světa, tak i nadějní mladí jezdci, kterým je umožněno ze seriálu Freestyle Kings získat divokou kartu na toto prestižní klání.Nabízíme Vám tu nejlepší adrenalinovou podívanou. Připravujeme pro Vás opět velmi atypickou trať, pro FMX jezdce, plnou nevšedních překážek (Wallride – stěna na které jezdci předvádějí triky, Funbox – překážka přes kterou jezdec provátí jízdu po předním/zadním kole), které jen dokreslí nabitý program závodu FMX, navíc se u Vás v aréně mohou jezdci rozjíždět i z tunelu a to je hned jiný mazec. O jezdcích Vás budeme průběžně informovat podle aktuálního stavu a nominace. Věřte, že zveme slušnou partičku ostřílených borců, mezi kterými nechybí účastníci X-figters či X-Games. Máte se opravdu na co těšit, budou zde k vidění skoky dlouhé až 25 metrů a ty nejtěžší triky na světě. Jeden příklad za všechny je trik zvaný Tsunami backflip (jezdec při saltu vzad visí na motorce z řidítek dolů, viz foto níže z loňského roku Freestyle Kings v podání francouze Remiho Bizouarda). Dále se můžete těšit na českou hvězdu, dvojnásobného mistra světa a miláčka publika Libora „Mouku“ Podmola, který se bohužel uplynulého ročníku, kvůli zranění nemohl aktivně zúčastnit.

Velkolepé FMX závody doplní pestrý doprovodný program, ve kterém se odehrají FMX soutěže o nejlepší „Whip“ – soutěž o nejlepší skok s položením motocyklu ve vzduchu na stranu, na tzv. placku, a soutěž skoku do výšky zvaná „Step-up“ .

Opět pro Vás chystáme také freestyle BMX show, kdy špičkoví jezdci na kolech BMX předvedou neskutečné triky včetně backflipových (saltových) variací, k vidění bude i lahůdka v podobě front flipu (salto vpřed) .

Diváci se mohou těšit i na již dobře známou Pit Bike show, při které nejlepší jezdci na malé motokrosové motorce předvádějí podobné kousky, jako jezdci na velkých strojích, a to včetně backflipových kousků a otočky o 360 stupňů, což je opravdová „prasárna“ a představte si, že tento trik má v repertoáru i český jezdec Tomáš Bárta.Jako vrchol zábavy doprovodného programu předvedou své umění neuvěřitelní baviči v čele s neúnavným vtipálkem světoznámým downhill jezdcem Richardem „Gaspim“ Gasperottim, kterého doplní světoznámý kaskadér a držitel několika světových rekordů Josef „Sršeň“ Šiler a spolu s Markem „BobCat“ Kroulíkem, který se stará o údržbu tratě s malým bagrem. Tato neskutečná trojka Vás bude svými čísly bavit po celý večer a bude Vám pořádně útočit na Vaše bránice spolu s dvojicí moderátorů.

Všichni fanoušci mají jedinečnou možnost osobně se setkat s přítomnými hvězdami v rámci „Pit party“, která proběhne před samotným závodem. Po skončení akce jsou jezdci okamžitě k dispozici přítomným fanouškům na přichystané autogramiádě. Nebudou chybět ani sličné cheerleaders a krásné dívky, které rozproudí atmosféru v hale. Třešničkou na pomyslném dortu budou pyrotechnické, světelné a hudební efekty. Po závěrečném ceremoniálu čeká na diváky odměna za jejich fandění v podobě nebezpečného a velmi atraktivního „vláčku“, kdy jezdci skáčou jeden za druhým v úzkém sledu po sobě. Hvězdnou FMX noc uzavře „Adrenalin after party“!


Další články sekce