KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Gibernau místo Melandriho?

Text: Jiří Mikšík, Foto: Ducati
17.06.2008
 

Ode dneška bude testovat Sete Gibernau tři dny v Mugellu motocykly Ducati GP8 a GP9 kubatury MotoGP. A je to pouze test, nebo snad pokus o comeback španělského jezdce? Více v článku.

Zahraniční motocyklové servery spojují třídenní testování Španěla Sete Gibernaua s návratem do sedla závodního motocyklu. A jaká je tedy skutečnost a co na to říkají zainteresovaní?

Fakt je jasný, Marco Melandri zůstal zatím hodně za očekáváním a týmový šéf Livio Supo se nedávno vyjádřil následovně: "Ve formuli 1 by už dávno udělali změnu, ale tam jezdí testovací jezdci jen o málo pomaleji, než stabilni piloti", ovšem...

...ovšem na posledních testech v Barceloně byl Marco Melandri (1.44326) dokonce pomalejší než testovací jezdec Niccoló Canepa (1.43.683).

A Livio Supo dodává: "My jsme s Melandrim nespokojeni a on také. V roce 2009 nebudeme určitě dále spolupracovat. Po Šanghaji jsme si mysleli: Jde to směrem nahoru, ale byl to jen slepý výstřel...".

A tak, že Melandri bude po závodě Grand Prix v Brně nahrazen, buď Canepou nebo Gibernauem, to už není jen kachna.

Že Manuel "Sete" Gibernau je vícemistrem světa 2003 a 2004 a vyhrál 9 závodů Grand Prix, to vědí všichni fanoušci motocyklové silnice. A co se ještě říká v táboře Ducati: "Sete bude testoval společně s Vittorianem Guareschim, jako poděkování za jeho dřívější výsledky pro nás", zamlžuje poněkud týmový ředitel Philippo Preziosi.

Čerstvě rozvedený !!! (manželství s fotomodelkou Ester Canadou trvalo jen 1 rok) Sete Gibernau k tomuto tématu říká: "Dva roky jsem neseděl na motocyklu MotoGP a tak se hodně těším. Ale nemyslím si, že se dostanu na Melandriho časy. Co bude potom, nedokážu říci. Ale neříkám NÉ! Pokud budou moje časy v pořádku a mohl bych pomoci, jsem otevřený pro všechno. Pokud né, je celá věc vyřízena", řekl před dnešními testy Sete Gibernau, bývalý tovární jezdec Ducati.

Takže si můžete vsadit a i zatipovat: Nahradí Sete Gibernau Marca Melandriho, pokud budou jeho časy odpovídat představám šéfů Ducati?   

A ještě dvě zajímavosti z tábora Ducati. Hodně vratké jsou židle v týmu Pramac pana Luise d´Antina. Vždyť jak Toni Elias tak Sylvain Guintoli zatím nepředvedli žádný výsledek. A tak se proslýchá, že v roce 2009 by měl v týmu jezdit jen jeden jezdec a sice měl by přijít postrach všech týmových šéfů a závodních mechaniků, "enfant terrible" Max Biaggi.

Má to svou logiku, v tom případě by zbyl volný motocykl Ducati pro stáj Jorge Martineze a jeho oblíbeného pilota Alvara Bautistu.

 

 


Další články sekce