KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

GNCC ATV Melbourne, FL

Tisková zpráva KTM; foto: KTM / H. Foley
GNCC ATV  Melbourne, FL
04.03.2008
 

Ohromný víkend zažil nový KTM ATV GNCC tým, který v americkém Melbourne (Florida) vstoupil do seriálu GNCC.

Při prvním závodě týmu KTM ATV GNCC, kterého se v americkém Melbourne s tovární čtyřkolkou zúčastnili domácí Taylor Kiser a Adam McGill, zaznamenala rakouská továrna hned umístění mezi elitní pětkou, když Kiser dojel čtvrtý a McGiil pátý.

 

Kiser, z floridského Alva, je jako doma v černém písku, ve kterém se vytvořily hluboké koleje a další těžké nástrahy prvního závodu sezóny. Za krásného, slunečného dne se mu skvěle podařil start, když byl v první zatáčce na třetí pozici. Hůře na tom byl jeho týmový kolega McGill, který se pohyboval uprostřed startovního pole. Když se jezdci blížili k těžké vodní překážce v podobě bahnitého močálu, byl již Kiser nalepený na stroji vedoucího závodníka, kterého po zdolání této vodní překážky dokázal i předjet. Mezitím se McGill tlačil vpřed jezdeckým polem, když se nyní pohyboval na jedenácté pozici. „Chtěl jsem dnes využívat rovných úseků, to byly nejlepší místa pro předjíždění. Když jsem totiž zatáhl za plyn, nikdo nemohl mé KTM vzdorovat,“ liboval si po závodě Adam McGill.

 

Kiser se na čele závodu udržel až do poloviny druhého kola, kdy chyboval v jedné z vodních nástrah. Ovšem po krátké chvíli byl opět v čele závodu, kde se udržel až do konce druhého okruhu. Ve třetím kole, ve kterém Kiser absolvoval plánovanou zastávku v boxech, ovšem floridský jezdec o vedení přišel definitivně. Skvěle se prezentoval i McGill, který na konci třetího kola figuroval již na čtvrté pozici. „Síla mé KTM byla neskutečná, dovolila mi dojíždět a rychle předjíždět mé soupeře,“ říkal Adam McGill, který o čtvrté místo přišel poté, co ho v předposledním kole předjel obhájce titulu ATV GNCC Bill Balance. Ten si nakonec dojel pro třetí místo, když v posledním kole dokázal porazit i Taylora Kisera. „Pokoušel jsem se mu bránit, ale nešlo to. Cítil jsem se již hodně unavený. V zatáčkách to nešlo a tak jsem se ho pokusil porazit na rovince, ale on byl na konci stejně rychlejší,“ řekl po závodě Taylor Kiser.

 

Výsledky závodu GNCC ATV – Melbourne

1.- Chris Borich (Suzuki) 30 bodů v celkovém pořadí

2.- Bryan Cook (Honda) 25

3.- Bill Balance (Yamaha) 21

4.- Taylor Kiser (KTM) 18

5.- Adam McGill (KTM) 16

 

 

Další články sekce