KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

GP Assen - SSP, STK 600 a 1000 ccm - závod

Text: Jiří Mikšík, Foto: Petr Štola
GP Assen - SSP, STK 600 a 1000 ccm - závod
26.04.2009
 

Litrové stocky vyhrál v Assenu favorizovaný Francouz Maxime Berger na Hondě před Belgičanem Xavierem Simeonem na Ducati a dalším Francouzem Sylvainem Barrierem na Yamaze.

Náš Ondřej Ježek na Hondě týmu MS Racing sice bohužel nezopakoval skvělou Valencii (7. místo) a skončil dnes na 13. místě, ale přesto dokázal i při svém druhém startu v této třídě bodovat, což znamená v průběžné tabulce šampionátu 8. místo se ziskem 12 bodů.

Kompletní výsledky závodu superstocků 1000 ccm

Závod  stocků do 600 ccm vyhrál britský jezdec Gino Rea na Hondě před domácím Joeyem Litjensem na Yamaze a Francouzem Jeremy Guarnonim – rovněž na Yamaze. Náš David Látr s Hondou dokončil závod na 17. místě.

Kompletní výsledky závodu superstocků 600 ccm

V dramatickém závodě supersportů, který se rozhodl až v posledním kole, se z vítězství nakonec radoval Ir Eugene Laverty s Hondou před Britem Cal Crutchlowem na Yamaze a Španělem Joanem Lascorzem na Kawasaki.

Výborně zajel český jezdec Patrik Vostárek na Hondě týmu Intermoto Czech, který se poprvé v této kubatuře dostal do bodů, když skončil na vynikajícím 11. místě, tedy těsně za Top 10.

Druhý náš závodník Matěj Smrž na Triumphu stáje MS Racing do cíle bohužel nedojel.

Kompletní výsledky závodu supersportů

 

 


Další články sekce