KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

GP Assen - WSBK, 2. závod

Text: Jiří Mikšík, Foto: Petr Štola
GP Assen - WSBK, 2. závod
26.04.2009
 

OBROVSKÁ GRATULACE KUBOVI Japonec Nori Haga si vše vynahradil ve druhém dnešním závodě v Assenu, který nejenže vyhrál, ale připsal si po pádu Bena Spiese - hned na začátku závodu, i maximální bodový náskok. A výborný Kuba Smrž se dostal poprvé na bednu - SUPEEER !!!, čímž se zapsal natrvalo do historie české motocyklové silnice ve třídě superbiků.

Druhý skončil Brit Leon Haslam na Stiggy Hondě a třetí tedy ČECH JAKUB SMRŽ.

Za Jakubem Smržem dojel pak na čtvrtém místě tovární jezdec Ducati Ital Michel Fabrizio, na pátém místě Brit Jonathan Rea s Hondou před svým krajanem Tomem Sykesem s Yamahou (6.) a Španělem Carlosem Checou na Hondě (7.).

V Top 10 dnes odpoledne dojeli ještě Brit Shane Byrne na Ducati (8.), Němec Max Neukirchner na Suzuki (9.) a Australan Troy Corser s BMW (10.).

V bodech ve druhé assenské jízdě jsme dále zaregistrovali Španěla Rubena Xause na BMW (11.), Japonce Yukio Kagayamu na Suzuki (12.), Kubova týmového kolegu Brendana Robertse z Austrálie (13)., a dále Itala Matteu Baiocca (14.) a jeho krajana  Lucu Scassu (15.) - oba na privátních motocyklech Kawasaki.

Kompletní výsledky závodu superbiků - 2. jízda

V tabulce MS vede po 8 jízdách Nori Haga ziskem 180 bodů před Benem Spiesem (120) a Leonem Haslamem (94). Náš Kuba Smrž se dnešním, hodně pořádným přídělem bodů - celkem 26, dostal na celkových 44 bodů, což znamená průběžné 10. místo.

 

  

  


Další články sekce