Závody u nás i v zahraničí v období od 10. května do 16. května 2021.

GP ČR Loket sobotní fotogalerie

Text a foto: Petr Štola
GP ČR Loket  sobotní fotogalerie
09.08.2009

Od včerejšího rána se pohybujeme po loketské trati, kde probíhá motokrosový svátek naší země závod Mistrovství světa MX1 a MX2.

Kompletní sobotní galerie Z D E ......

MX1
Nejrychlejším jezdcem odpoledního kvalifikačního závodu byl tovární jezdec Hondy Clement Desalle, který o bezmála 5 sekund udolal v trénincích skvělého Maxe Nagla. Vůbec se naopak nedařilo vedoucímu jezdci šampionátu Tonimu Cairolimu, který nezářil v trénincích a v kvalifikačním závodě dojel až devátý. Výborně se představil Michal Kadleček, který bere Loket jako součást přípravy na šestidenní. Michal jezdil celý den velmi dobře a nakonec dojel v kvalifikačním závodě na 16. pozici, hned za patnáctým Rodrigem Thainem, tedy jezdcem endurového světového šampionátu, jenž se zde představuje u TM jako náhrada za zraněného Aigara Leoka. Filip Neugebauer skončil dvacátý, Jirka Čepelák byl dvě pozice za ním. Trénink této třídy poznamenal těžký pád Mattea Boniniho, který byl po tomto pádu transportován do nemocnice s podezřením na poškození páteře.

MX2
Marvin Musquin zvítězil v kvalifikačním závodě, ale hned za ním přijel k radosti tisíců německých diváků „jejich“ Ken Roczen. K radosti dalších tisíců, ale českých diváků, jezdil Petr Smitka. Jezdec KTM Sarholz týmu po celý den podával solidní výsledky a nakonec zajel skvěle kvalifikační závod, v němž dojel na 12. místě. Do dvacítky se vešel i Martin Michek, který skončil na 17. místě. Michael Špaček dokončil tuto důležitou kvalifikační část na 29. pozici, zatímco dvojice Martin Kohút, Josef Kulhavý (startuje jako náhradní jezdec) skončila na 36., resp. po nedojetí do cíle na 40. místě.