KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

GP FRA (Le Mans) - MotoGP, kvalifikace

Text: Jiří Mikšík Foto: Repsol Honda
16.05.2009
 

Tovární jezdec Hondy, španělský pilot Dani Pedrosa si vybojoval Pole position v královské třídě MotoGP časem 1.33.974.

Spolu s ním bude stát v první řadě jeho krajan Jorge Lorenzo s Fiat Yamahou a Australan Casey Stoner na továrním motocyklu Ducati.

Ve druhé řadě zítra uvidíme Itala Valentina Rossiho s druhou Fiat Yamahou, Itala Andreu Doviziosa na Repsol Hondě a konečně Američana Colina Edwardse na Tech3 Yamaze.

Do třetí řady se kvalifikovali Australan Chris Vermeulen se Suzuki, jeho stájový kolega Loris Capirossi z Itálie a další Ital Marco Melandri s Kawasaki.

Domácí Randy de Puinet na Playboy Hondě skončil v kvalifikaci 10., a dále ve stejné řadě budou stát Španěl Toni Elias na San Carlo Hondě a konečně Brit James Toseland na Tech3 Yamaze.

Američan Nicky Hayden na tovární Ducati byl dnes 13., následován Finem Mikou Kalliem na satelitní Pramac Ducati a Japoncem Yukim Takahashim na Scot Hondě.

Sanmaríňan Alex De Angelis na San Carlo Hondě byl 16. a na posledním místě skončil Ital Niccolo Canepa na Pramac Ducati.

Do závodu se nekvalifikoval Sete Gibernau, který si ráno ve druhém volném tréninku po pádu v zatáčce "Chemin aux Boeufs" - zlomil klíční kost a odletěl raději hned do Barcelony si ji nechat zoperovat.

Kompletní výsledky kvalifikace MotoGP najdete zde

 


Další články sekce