KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

GP Francie 125cc

Foto: Derbi
GP Francie 125cc
18.05.2008
 

Na okruhu Bugatti se jako první představili jezdci třídy 125 ccm. Z triumfu v GP Francie se nakonec radoval domácí Mike di Meglio.

Závod nejslabší třídy byl v 16. kole přerušen pro déšť, který byl v úvodní šikaně signalizován již několik předchozích kol. Do opakovaného startu závodu, na pouhých 5 kol, se na pozici nejrychlejšího jezdce v první části nakonec postavil Španěl Joan Olive, který byl s tovární Derbi na úvod nejrychlejší. Do první řady ho doplnili další tři nejlepší z první části závodu, tedy druhý Nicolas Terol, třetí Stefan Bradl a čtvrtý Gabor Talmacsi.

Nejlepší start do druhé části měl Španěl Esteve Rabat, jehož krajan Olive naopak na startu zcela propadl. Rabat ovšem hned na výjezdu z úvodní šikany havaroval z prvního místa, tedy ze stejného místa, ze kterého havaroval v dalším kole i Gabor Talmacsi. V závodě GP Francie, který se nakonec tedy kvůli dešti jel na pouhých 5. kol, zvítězil domácí Mike Di Meglio, v současnosti patrně nejlepší jezdec na mokru v této třídě. Na druhém místě skončil Brit Bradley Smith, který jako jediný dokázal držet s francouzským jezdcem krok. Třetí v dnešním závodě skončil Nicolas Terol.

Do čela šampionátu se dostal dnešní vítěz Mike di Meglio, který má 74 bodů. Druhý je Nicolas Terol (66 bodů) a třetí dnes třináctý Simone Corsi (62).

 

Grand Prix Francie:

  1.- Mike di Meglio (FRA-Derbi)

  2.- Bradley Smith (GBR-Aprilia)

  3.- Nicolas Terol (SPA-Aprilia)

  4.- Pol Espargaro (SPA-Derbi)

  5.- Andrea Iannonne (ITA-Aprilia)

  6.- Stefan Bradl (GER-Aprilia)

  7.- Lorenzo Zanetti (ITA-KTM)

  8.- Joan Olive (SPA-Derbi)

  9.- Raffaele de Rosa (ITA-KTM)

10.- Randy Krummenacher (AUT-KTM)

11.- Sandro Cortese (SUI-Aprilia)

12.- Pere Tutusaus (SPA-Aprilia)

13.- Simone Corsi (ITA-Aprilia)

14.- Gabor Talmacsi (HUN-Aprilia)

15.- Alexis Masbou (FRA-Loncin)

 

 

 

 

Další články sekce