Závody u nás i v zahraničí v období od 14. září do 20. září 2020.

GP Indianapolis závod MotoGP

GP Indianapolis  závod MotoGP
30.08.2009

Ani Dani Pedrosa, ani Valentino Rossi, ale Jorge Lorenzo se stal dnešním králem Indianapolis (ovšem před hodně málo poddanými).

Pád vítěze kvalifikace Daniela Pedrosy v 5. kole závodu MotoGP ukončil šanci továrny Honda na další americké vítězství. Po pádu této španělské hvězdy zbyla ve vedení totiž pouze dvojice továrny Yamaha Valentino Rossi, Jorge Lorenzo. Jenže uběhlo jen pět dalších kol a na čele jel osamocený Jorge Lorenzo. Valentino Rossi totiž v 10. kole ztratil kontrolu nad předním kolem a havaroval také. V závodě se sice ještě dvě kola snažil pokračovat, nicméně poté zajel do boxu a závod vzdal.

V závodě tedy nakonec zvítězil zcela bezpečně Jorge Lorenzo, který tak udělal velký krok v likvidaci svého odstupu v celkové klasifikaci. Na druhém místě si poté přijel po vynikajícím výkonu pro první pódium v kariéře MotoGP Alex de Angelis, který tak konečně překročil bariéru čtvrtých míst. Souboj o 3. místo vyhrál domácí Nicky Hayden, který první pódium na stroji Ducati získal před čtvrtým Andrea Doviziosem. Pětici nejlepších doplnil další domácí jezdec, Texasan Colin Edwards.

Souboj o šesté místo vyhrál James Toseland, kterému jeho snahu trochu ulehčil svým pádem i Ital Marco Melandri. Za Toselandem přijel na sedmém místě Loris Capirossi, jenž o 0,4 sekundy porazil osmého Miku Kallia. V drama se v posledním kole proměnil boj o 9. místo, které sice uhájil Toni Elias, ale pouze o 0,372 sekundy před nakonec desátým Dani Pedrosou.

V celkové klasifikaci i přes dnešní nulu stále vede Valentino Rossi (212 bodů), 25 bodů za ním je vítěz dnešního závodu Jorge Lorenzo (187). Na třetím místě je stále Casey Stoner (150), jenž ovšem již druhý závod seděl pouze doma u televize.

Další Grand Prix se jede již za sedm dní, kdy je na programu boj o korunu San Marina v Misanu.