KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

GP Itálie - 250 ccm, závod

Text: Jiří Mikšík, Foto: Metis Gilera
31.05.2009
 

AKTUALIZOVÁNO Italské duo, Mattia Pasini na Aprilii a mistr světa Marco Simoncelli na Gileře, ovládlo závod dvěstěpadesátek.

Třetí skončil v mokrém závodě vedoucí jezdec šampionátu Alvaro Bautista, který se hodně zlobil na Simoncelliho, který ho v 9. kole doslova vybodyčekoval z tratě. Ovšem jury po skončení závodu sice zasedla, ale pořadí nezměnila. Úřadující mistr světa vyvázl pouze s napomenutím a s pokutou 5.000 US dolarů.

Čtvrtý dojel švýcarský jezdec Thomas Lüthi před Španělem Hectorem Barberou - všichni na Apriliích. Šestý byl nakonec japonský pilot Hiroshi Aoyama na nejlepší Hondě před dvěma Španěly, Alexem Debonem na Aprilii a Hectorem Faubelem s Hondou.

Ital Raffaele De Rosa na další Hondě skončil devátý a další domácí jezdec Roberto Locatelli na Gileře dokompletoval Top 10.

Ital Alex Baldolini na LE Aprilii skončil jedenáctý, Francouz Mike Di Meglio na motocyklu stejné vývojové řady pak jako dvanáctý.

Pro tři body si přijel náš Karel Abraham z týmu Cardion AB Motoracing s Aprilií RSA za místo třinácté a body si dnes ještě připsali Ratthapark Wilairot z Thajska na Hondě a Imre Toth z Maďarska na Aprilii.

Druhý náš jezdec Lukáš Pešek začal sice deštivý závod výborně, po 5-ti kolech jsme ho evidovali na 5. místě, ale bohužel spadl a závod tak pro něho skončil. Byl to pro něho hodně smůlovatý víkend, nejen že se potýkal s anginou, včera se mu ještě zadřel motocykl, a jelikož má k dispozici pouze jeden, tak toho ani moc nenajezdil.

Kompletní výsledky závodu třídy 250 ccm najdete zde

 

Další články sekce