KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

GP Itálie - MotoGP, závod

Text: Jiří Mikšík, Foto: Ducati Corse
GP Itálie - MotoGP, závod
31.05.2009
 

Hodně turbulentní závod královské kubatury, jehož napínavost zvýšila ještě výměna z mokrých motocyklů na suché, vyhrál nakonec Australan Casey Stoner na tovární Ducati.

Na stupně vítězů Stonera doprovodili ještě dva jezdci na Yamahách, Španěl Jorge Lorenzo a Ital Valentino Rossi, kterému se tak rozplynul jeho sen o 8. vítězství v královské kubatuře v řadě! Přitom Jorge Lorenzo startoval s náhradním motocyklem, neboť v zaváděcím kole upadl a musel znovu do boxů.

Čtvrtý dojel další Ital, Andrea Dovizioso s tovární Hondou před svým krajanem, Lorisem Capirossim na Suzuki, který dokonce v závodě určitou dobu i vedl.

Šestý nakonec skončil Američan Colin Edwards na Tech3 Yamaze, těsně před svým stájovým kolegou Jamesem Toselandem z Velké Británie, kterého Edwards pojel až v posledním kole. Právě Toseland nejvíce vydělal na výměně motocyklu, když svůj mokrý měnil za suchý jako první.

Francouz Randy De Puinet na satelitní Hondě dojel 8., sledován velkým překvapením tohoto dnešního závodu, domácím mladíčkem Niccolo Canepou na Pramac Ducati. Top 10 dokompletoval Australan Chris Vermeulen na Suzuki, který ze začátku závodu na mokru jel na samé špici.

Až jedenáctý byl klasifikován Ital Marco Melandri s Kawasaki, ten měnil motocykl dokonce z první pozice!, ale pak se propadal a propadal...

Dvanáctý dojel exmistr světa Nicky Hayden z USA s druhou tovární Ducati, následován Finem Mikou Kalliem na satelitním motocyklu stejné značky. Dvojice na San Carlo Hondách, Toni Elias ze Španělska a Alex De Angelis ze San Marina - ten ovšem po pádu a s jedním kolem ztráty - si připsala poslední dnešní body.

Japonec Yuki Takahashi na Scot Hondě havaroval z 12. pozice a ještě hůře dopadl jeho značkový kolega Dani Pedrosa, kterého po těžkém pádu v polovině závodu museli odnést na nosítkách.

Kompletní výsledky závodu třídy MotoGP najdete zde


Další články sekce