KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

GP Itálie - volné tréninky, sobota

Text: Jiří Mikšík, Foto: Cardion AB Motoracing
GP Itálie - volné tréninky, sobota
30.05.2009
 

Český jezdec z týmu Cardion AB Motoracing, Karel \"Abaja\" Abraham na tovární Aprilii, skončil dnes ráno na 3. místě ve volném tréninku dvěstěpadesátek.

Nejrychlejším jezdcem ve dvěstěpadesátkách byl mistr světa Marco Simoncelli z Itálie na Gileře časem 1.52.589 před Hectorem Barberou ze Španělska (+ 0.628) a naším Karlem Abrahamem (+ 0.874) - oba na továrních motocyklech z Noale - tedy na Apriliích.
Japonec Hiroshi Aoyama s Hondou skončil čtvrtý, vedoucí jezdec šampionátu Španěl Alvaro Bautista pátý a šestý jeho krajan Alex Debon - oba na továrních Apriliích.
Ratthapark Wilairot z Thajska (Honda) skončil sedmý, mistr světa ze stopětadvacítek Mike Di Meglio z Francie (Aprilia) osmý a Top 10 dokompletovali Ital Roberto Locatelli (Gilera) a hlavně druhý český jezdec Lukáš Pešek z týmu Auto Kelly ČP na Aprilii (+ 2.182).

Mužem číslo "1" kubatury do 125 ccm byl španělský jezdec Julian Simon na Aprilii časem 1.56.853 před svými týmovými kolegy Bradley Smithem z Velké Británie a svým krajanem Sergio Gadeou.
Čtvrtým byl Němec Sandro Cortese na Derbi následován Nicolasem Terolem ze Španělska na Aprilii a dalším Španělem Polem Espargarem na Derbi. Sedmý byl domácí mladík Lorenzo Savadori před osmým Britem Danny Webbem, devátým Švýcarem Randy Krummenacherem - všichni na Apriliích a dalším jezdcem ze země helvétského kříže Dominiquem Aegerterem na Derbi.
Český jezdec Lukáš Šembera na Aprilli týmu Matteoni Racing byl dnes ráno 27. (+ 4.227).

V královské třídě MotoGP byl nejrychlejším exmistr světa Casey Stoner z Austrálie na tovární Ducati časem 1.49.323 před dvěma jezdci na motocyklech Fiat Yamaha, Jorgem Lorenzem ze Španělska a domácím mistrem světa Valentinem Rossim.
Španěl Toni Elias na Gresini Hondě byl čtvrtý následován domácím veteránem Lorisem Capirossim na Suzuki a Američanem Colinem Edwardsem na Tech3Yamaze.
Ital Andrea Dovizioso na tovární Repsol Hondě byl sedmý před svým továrním kolegou Dani Pedrosou ze Španělska.
Top 10 MotoGP pak dokompletovali dva jezdci na satelitních Hondách, Alex De Angelis na San Carlo Hondě a Francouz Randy De Puinet na Playboy Hondě.

Další články sekce