KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

GP Japonska - Motegi, MotoGP závod

Text: Jiří Mikšík, Foto: Fiat Yamaha
26.04.2009
 

Další španělskou hymnu slyšeli japonští diváci po závodě královské kubatury MotoGP. Zasloužil se o ní tovární jezdec Fiat Yamahy, Jorge Lorenzo z Mallorky.

Druhé místo si vybojoval ve velmi dramatickém závodě mistr světa Valentino Rossi s další Fiat Yamahou a oslavil tak dnešní double tohoto týmu, na kterého hodně dlouho dotíral další Španěl Dani Pedrosa s tovární Repsol Hondou.

Čtvrtý nakonec dojel po velmi špatném začátku Australan Casey Stoner na Ducati a pátým byl Ital Andrea Dovizioso s druhou Repsol Hondou.

Skvělé šesté místo vybojoval Ital Marco Melandri s Hayate (Kawasaki) před svým krajanem Lorisem Capirossim na Suzuki  a nejlepším "Rookie", Finem Mikou Kalliem na satelitní Ducati - který tak zopakoval své Top 10 umístění z Kataru.

Top 10 pak dokompletoval Brit James Toseland na Tech3 Yamaze (9.) a Australan Chris Vermeulen na Suzuki (10.).

V bodech jsme dnes dále viděli Francouze Randy de Puineta na Playboy Hondě (11.), zkušeného amerického exmistra světa superbiků Colina Edwardse na Tech3 Yamaze (12.), Alexe de Angelise ze San Marina na San Carlo Hondě (13.), Itala Niccola Canepu na Pramac Ducati a konečně Španěla Toni Eliase s další Gresini Hondou (15.).

Už ve druhém kole se bohužel skončily naděje domácího Yuki Takahashiho s Hondou a exmistra světa Nicky Haydena z USA na Ducati, a sice po vzájemné kolizi. Spadl také Toni Elias s Hondou (v 6. kole z 8. místa), který se ovšem ještě zvedl a dojel si nakonec pro jeden mistrovský bod a i jeho španělský krajan Sete Gibernau na Ducati (12. kolo - 12. pozice).

V MS vede Lorenzo se ziskem 41 bodů před Rossim - 40 bodů a Stonerem - 38.

Kompletní výsledky závodu kubatury MotoGP 

 


Další články sekce