KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

GP Monza - WSBK, 2. závod

Text: Jiří Mikšík, Foto: Petr Štola
GP Monza - WSBK, 2. závod
10.05.2009
 

Američan Ben Spies s Yamahou si vše vynahradil ve druhém dnešním závodě superbiků, kdy naopak po ošklivě vypadajícím pádu ve 4. kole - ze 14. pozice po hodně špatném startu, když ho trefil za jízdy pták - nedojel do cíle Nori Haga, a připsal si tak svůj první letošní výpadek.

Druhý byl  v cíli po napínavém souboji domácí Michel Fabrizio na tovární Ducati a třetím, tedy stejně jako v první jízdě, Japonec Ryuichi Kiyonari s Hondou.

Čtvrtý dojel jeho týmový kolega ze stáje Ten Kate Jonathan Rea těsně před Italem Maxem Biaggim na Aprilii a Britem Tomem Sykesem na Yamaze. Sedmý skončil jeho krajan Leon Haslam na Stiggy Hondě a pak...

...fantastický souboj čtveřice o 8. místo, který nám naštěstí televize nabídla v přímém přenosu, vyhrál náš Jakub Smrž s Ducati před Rubenem Xausem na BMW (9.), Carlosem Checou s Hondou (10.) a Regisem Laconim na Ducati (11.).

KLOBOUK DOLŮ KUBO, byl to překrásný zážitek !!!

Pro body si dále dojeli Japonec Shinya Nakano na Aprilii (12.), Australan Broc Parkes na Kawasaki (13.), a dva Italové na motocyklech Kawasaki, Luca Scassa (14.) a Matteo Baiocco na (15.)

Kompletní výsledky 2. jízdy superbiků najdete zde

V tabulce MS vede nadále Nori Haga se ziskem 200 bodů před Benem Spiesem (146) a Fabriziem (125). Následují Leon Haslam (4.-103), Tom Sykes (5.-90) a Max Biaggi (6.-81). V Top 10 dále jsou Regis Laconi a Jonathan Rea (7.-77), dnešní smolař Max Neukirchner (9.-75) a Ryuichi Kiyonari (10.-65).

Náš Jakub Smrž je po dnešních dvou jízdách 11. - se ziskem 56 bodů.

Stav MS superbiků po 10-ti jízdách najdete zde


Další články sekce