Závody u nás i v zahraničí v období od 14. září do 20. září 2020.

GP Německa 125 ccm

13.07.2008

Mike di Meglio vítězí v německé Grand Prix a potvrzuje tak své vedení v celkovém pořadí letošního šampionátu třídy 125 ccm.

Mike di Meglio z finského týmu bratří Ajových vítězí v dnešní Grand Prix Německa, když na okruhu Sachsenring v závodě třídy 125 ccm porazil domácího Stefana Bradla, který skončil druhý. Na třetím místě projel obhájce titulu Gabor Talmacsi z Maďarska, který v posledních metrech udržel za svými zády finišujícího Brita Bradley Smitha.

Souboj o páté místo nakonec pro sebe rozhodl Simone Corsi, za kterým přijal další domácí jezdec Sandro Cortese a Corsiho týmový kolega Nicolas Terol. Za osamoceným Scottem Reddingem, který přijel na osmém místě, se v početné skupině nejlépe orientoval Esteve Rabat, který skončil devátý a poté také Marc Marquez, tedy druhý z týmu Repsol KTM, jenž uzavřel nejlepší desítku.

Na čele celkové klasifikace zůstal Mike di Meglio (166 bodů), druhý je i nadále Simone Corsi (136). Na třetím místě je však již Gabor Talmacsi, který má nyní 109 bodů.

1.- Mike di Meglio (FRA-Derbi) 27 kol / 40:03,710