KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

GP Salt Lake City - WSBK, 1. jízda

Text: Jiří Mikšík, Foto: Petr Štola
GP Salt Lake City - WSBK, 1. jízda
31.05.2009
 

První jízda byla přerušena v 7. kole po pádu Muggeridgeho, jehož Suzuki zůstala ležet uprostřed tratě. Naštěstí se australskému jezdci nic nestalo a z místa havárie odešel po svých vlastních nohou.

A jaké bylo pořadí v okamžiku přerušení: 1. Spies, 2. Kiyonari, 3. Fabrizio, 4. Checa, 5. Hacking, 6. Parkes, 7. Haga, 8. Biaggi, 9. Rea, 10. Haslam, 11. Smrž, 12. Byrne, 13. Kagayama, 14. Nieto, 15. Muggeridge atd.

Výsledek 1. části prvního závodu superbiků

Druhou část prvního závodu vyhrál opět Ben Spies před Checou, Reou, Fabriziem, Biaggim a Kiyonarim. Ovšem skvěle jel druhou část především náš Kuba Smrž.

Výsledek 2. části prvního závodu superbiků

V součtu časů obou dvou částí prvního dnešního závodu pak suverénně vyhrál Američan Ben Spies na Yamaze před loňským dvojnásobným vítězem Španělem Carlosem Checou s Hondou a Italem Michelem Fabriziem na Ducati.

Čtvrtý skončil celkově Japonec Ryuichi Kiyonari na Hondě před Britem Jonathanem Reou na motocyklu stejné značky a Italem Maxem Biaggim na Aprilii.

Sedmý byl nakonec domácí Jamie Hacking s Kawasaki a na osmé místo se skvělou druhou jízdou probojoval náš Jakub Smrž !!!

Devátý byl klasifikován vedoucí jezdec šampionátu Nori Haga na tovární Ducati a Top 10 dokompletoval Brit Leon Haslam s Hondou.

V bodech dnes ještě dojeli britský jezdec Shane Byrne na Ducati (11.), japonský pilot Yukio Kagayama na Suzuki (12.), další Brit Tom Sykes na Yamaze (13.), Kubův nový týmový kolega, zkušený Španěl Gregorio Lavilla na Ducati (14.) a exmistr světaTroy Corser z Austrálie s BMW (15.)

Kompletní výsledky prvního závodu superbiků najdete zde 

 


Další články sekce