KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

GP Salt Lake City - WSBK, 2. jízda

Text: Jiří Mikšík, Foto: Petr Štola
GP Salt Lake City - WSBK, 2. jízda
01.06.2009
 

Druhá jízda superbiků na americké půdě na okruhu Miller Motorsport se stala opět kořistí domácího jezdce Bena Spiese s motocyklem Yamaha. A Kuba Smrž dojel na vynikajícím 6. místě.

Druhý v cíli byl tovární jezdec Ducati, Michel Fabrizio z Itálie a třetím po velkém boji mladý britský jezdec Jonathan Rea na Hondě. Toho až skoro do posledního okamžiku atakoval jeho krajan a značkový kolega Leon Haslam, ale bohužel v úplném závěru ze čtvrtého místa spadl.

Tím se toto umístění uvolnilo pro italského veterána Maxe Biaggi s Aprilií, za ním dojel jako pátý japonský pilot Ryuichi Kiyonari na Hondě a na skvělém šestém místě náš Kuba Smrž na satelitní Ducati týmu Guandalini.

Sedmý byl klasifikován Japonec Shinya Nakano na Aprilii, osmý potom jeho krajan a vedoucí jezdec šampionátu Nori Haga na tovární Ducati a Top 10 v USA dokompletovali Brit Tom Sykes s Yamahou a jeho krajan Shane Byrne na Ducati.

V bodech dále dokončili druhou dnešní jízdu Australan Broc Parkes na Kawasaki (11.), japonský jezdec Yukio Kagayama na Suzuki - mimochodem startující se zlomeninou dvou nártních kůstek v noze (12.), náhradník za Neukirchnera, Španěl Fonsi Nieto s další Suzuki (13.), místo Laconiho jedoucí Lorenzo Lanzi z Itálie na Ducati (14.) a další náhradník - za Hopkinse - Jake Zemke z USA na Hondě (15.).

Kompletní výsledky druhého závodu superbiků najdete zde

V tabulce mistrovství světa vede po 14-ti absolvovaných jízdách pochopitelně nadále Japonec Nori Haga se ziskem 265 bodů před dnešním dvojnásobným vítězem Benem Spiesem (212) a Michelem Fabriziem (201). Náš Jakub Smrž se posunul po dnešních skvělých výkonech už na 10. místo ziskem 82 bodů.

Další závod se jede až za tři týdny, 21. června v italském Misanu.
.


Další články sekce