KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Grand Prix je lépe viditelná na trhu

Text: Jiří Mikšík, Foto: Alstare Suzuki
Grand Prix je lépe viditelná na trhu
14.07.2008
 

Hostem GP Německa na Sachsenringu byl i německý superbiker Max Neukirchner, v současné době druhý muž seriálu, kvůli kterému se dá o tomto víkendu očekávat i příliv německých fanoušků u nás v Brně.

Nebylo to ovšem z důvodu, jak tak bývá ve většině těchto případů zvykem, hledat nové angažmá na příští rok…nýbrž prostě využití volného víkendu, neboť Max Neukirchner za
a) bydlí ve Stollbergu, tedy nedaleko Sachsenringu a za 
b) má smlouvu se svým současným týmem Alstare Suzuki, kterou nedávno podepsal, na rok 2009 a 2010.

A zde jsou jeho názory, s kterými né každý musí pochopitelně souhlasit:

„S mým současným umístěním – (tedy už zmíněné druhé místo v průbežné klasifikaci WSBK, pozn. redakce)  – by byl Sachsenring vyprodán. Vždyť jméno Sachsenring láká fanoušky už jako takové. A mých fanoušků stále přibývá“

Návštěva Maxe Neukirchnera měla pochopitelně především mediální dopad. Jeden termín pro média a sponzory následoval za druhým. Populární "Sasík" zřejmě rozdal více autogarmů, než velká většina jezdců Grand Prix. A v jeho „Fanshopu“ nezůstaly na závěr skoro žádné předměty ke koupi, fanoušci vykoupili skoro vše…!

“V MotoGP je vše dražší, ale také lépe obchodně prodané. Bohužel, ten kdo sedí v sedle normálního satelitního motocyklu, nemá šanci na to, jet vepředu. A pro jezdce, který přijde ze seriálu WSBK, pak už vůbec neexistuje šance dostat nějaký dobrý motocykl“, nebere si vůbec před ústa servítky Max Neukirchner.

„Oni vezmou raději jezdce ze dvěstěpadesátek, tedy ze své vlastní „mládežnické“ kategorie. A konkurence mezi oběma sériemi je už teď hodně velká a stále se zvětšuje.“, konstatuje nový německý  „Toni Mang“.

A závěrem k tématu MotoGP říká Neukirchner zcela otevřeně: „MotoGP je královská kubatura, o tom není vůbec pochyb. Ale vítězství nebo podiová umístění v WSBK mně přinesou víc, než osmá místa v MotoGP“.   

 


Další články sekce