KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Haga není úplně normální, říká o něm jeho týmový šéf

Text: Jiří Mikšík, Foto: Petr Štola
Haga není úplně normální, říká o něm jeho týmový šéf
18.06.2008
 

Co obdivuje šéf týmu Yamaha - Italia Massimo Meregalli na Nori \"Nitro\" Hagovi a proč nevyhrává na Yamaze také Troy Corser?

"Haga definitivně potvrdil, že není úplně normální", říká s nadsázkou jeho týmový šéf Massimo Meregallli a hned vysvětluje: "Není jako každý normální italský závodník, který jen neustále někde a u někoho hledá nějaké chyby. Haga je prostě Japonec, nestěžuje si a když sedne na motorku, tak je také plně koncentrovaný".

"Dokud má Corser dostatek gripu na zadní pneumatice, tak je také hodně rychlý. Ovšem většinou to trvá jen několik kol, pak je Troy pomalejší a pomalejší, neboť pneumatika je už opotřebovaná. To má souvislost hlavně s jiným jezdeckým stylem, neboť Haga jezdí úplně  jiným stylem jízdy a ten je s naším motocyklem více kompatibilní. Corser projíždí zatáčky velkou rychlostí, zatímco Haga jde později na brzdy a je tak ve vrcholném bodu v  zatáčce pomalejší, ovšem okamžitě narovnává motocykl a snaží se hned přidat plyn. A jakmile má Troy problémy s pneumatikami, je naráz poloviční.", vidí rozdíl úspěšnosti mezi svými oběma jezdci Massimo Meregalli.

    

Další články sekce