KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Haga si chce v Kataru upevnit postavení

Tisková zpráva Ducati Corse
Haga si chce v Kataru upevnit postavení
09.03.2009
 

Tovární tým Ducati Xerox cestuje do katarského Doha s cílem upevnit si své postavení v celkových tabulkách letošního šampionátu.

Osm dní po premiérovém vítězství Noriyuki Hagy ve světovém superbikovém šampionátu v barvách továrny Ducati, cestuje tým Ducati Xerox ke druhému závodu Mistrovství světa superbike, který proběhne již v sobotu na okruhu Losail International Raceway. Oba jezdci tohoto týmu udělali výborný vstup do letošní sezony, ve které se představují s motocykly Ducati 1198 F09. Vítězství a druhé místo Noriyuki Hagy v Austrálii jej poslalo na vedoucí příčku celkové klasifikace, kde má patnáctibodový náskok, zatímco jeho týmový kolega Michel Fabrizio drží šestou pozici poté, co v australských závodech dojel na 5. a 6. místě. Výsledky obou jezdců také znamenají, že továrna Ducati vede pořadí mezi výrobci motocyklů.

Jezdci týmu Ducati Xerox však nemají dobré vzpomínky na loňský závod v Kataru, pro ně to tehdy nebyl snadný víkend. Nejlepší výsledek dosáhl Haga na okruhu v Losailu v roce 2006, kdy zde dojel v jednom závodě třetí. Michel Fabrizio zde na pódiu třídy superbike zatím nebyl, nejlepší výsledek má z roku 2005, kdy dokončil závodu supersportů na 3. místě.

Noriyuki Haga:
„Mohu říci, že jsem spokojený s tím, jak vše probíhalo při prvním závodě na Phillip Islandu a já se nyní pokusím udělat vše nejlépe pro to, aby to tentokrát bylo stejné. S výkonem 1198 jsem velmi spokojený, fantastický byl i můj tým, takže budeme opět pokračovat v tvrdé práci, stejně jako v Austrálii. Každý ze všech čtrnácti okruhů bude pro mě velkou výzvou. Každé této výzvě budu čelit se stejným cílem – vyhrát!“

Michel Fabrizio:
„Abych řekl pravdu, doufal jsem, že to na Phillip Islandu dopadne lépe, ale samozřejmě, co se mi nepovedlo tam, může se povést v Kataru. Naposledy jsem měl v Losailu výkyvy nahoru a dolu. Na pódiu jsem tam byl v roce 2005, takže již je čas se tam opět podívat. Na 1198 jsem se cítil dobře, jsem připravený závodit. Pokud nám tam nezaprší, jako chlapcům z MotoGP, tak věřím, že to bude dobré.“


Další články sekce