KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. srpna do 14. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Haga úspěšně operován

Zdroj: TZ Ducati Corse, foto: MPA Foto
Haga úspěšně operován
30.06.2009
 

Noriyuki Haga byl úspěšně operován a již dnes by měl být propuštěn do domácího léčení. Návrat již v Brně je velmi pravděpodobný.

Včera v 17:00 hodin byl v nemocnici v Derbi úspěšně operován tovární jezdec Ducati Xerox Teamu Noriyuki Haga, který havaroval během druhého závodu superbiků na okruhu Donington. Při operaci byla japonskému jezdci zpevněná zlomená loketní kost pravé ruky. Tým chirurgů se domnívá, že operace proběhla úspěšně a nepředvídají žádné komplikace.

Před operací prošel Haga sérií testů se zaměřením na jeho bolest v pravém rameni. Při podrobném rentgenovém vyšetření byla bohužel zjištěná několikanásobná fraktura levé lopatky. Toto zranění si však nevyžádá chirurgický zákrok a samo by mělo srůst ve velmi krátké době. Žádné komplikace by neměly prodloužit Hagovu rehabilitaci.

Noriyuki Haga by měl být již dnes propuštěn z nemocnice do domácího léčení. Tovární pilot Ducati Xerox se nezúčastní testování na okruhu Imola, ale dle informací z továrny, je nanejvýš pravděpodobné, že do WSBK v Brně již zasáhne.


Další články sekce