KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Hagovo nateklé pravé rameno

Text: Jiří Mikšík, Foto: Petr Štola
Hagovo nateklé pravé rameno
15.05.2009
 

Kolize s velkým ptákem hned po startu druhé jízdy v Monze rozhodně Hagovi nepomohla, ba naopak...A důsledky tohoto setkání jsou patrné i nyní během prvního dne v Jižní Africe

Tato srážka mezi člověkem a ptákem se totiž udála při rychlosti 237 km/h! a japonský jezdec si při ní pohmoždil pravou paži. Jelikož o několik minut později už nemohl svou pohmožděnou paži vůbec ovládat - neměl v ní už vůbec žádný cit, tak velmi dramaticky o tři kola později v zatáčce "Parabolica" havaroval.

"Nemám vůbec žádné bolesti, ale moje pravá paže je dvojnásobně větší než ta levá, tedy díky otoku. Moje kombinéza je ovšem příliš těsná a jelikož jsem cestoval z Monzy přímo do Jižní Afriky, tak nebyl vůbec čas, udělat buď novou kombinézu, nebo tu starou nějak upravit. Ale vycházím z toho, že zítra a hlavně v neděli to už bude lepší. problém je v tom, že kvůli těsné kombinéze se moje paže hned unaví", říká tovární jezdec Ducati.

Vedoucímu jezdci šampionátu Nori Hagovi velmi pomáhá pravidelná návštěva Clinica Mobile, kde se o něho stará bývalý trenér a masér Troye Baylisse, Leigh Bryan.

Další články sekce