KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Haojue si dává nucenou přestávku

Text: Jiří Mikšík, Foto: Haojue Team
25.05.2009
 

Rakušan Michael Ranseder a mladý Brit Matthew Hoyle budou v Mugellu chybět.

Po dosavadním doslova tragickém průběhu sezóny se čínský tým kubatury 125 ccm Haojue rozhodl nestartovat v Mugellu. A o účasti na dalším závodě, Grand Prix v Barceloně, se bude teprve jednat.

"Už po kvalifikaci v Le Mans, kdy jsem se nekvalifikoval do závodu, jsem říkal, že se něco musí stát především v materiálním sektoru. A musí to být co nejrychleji. Ještě před ukončením neúspěšné kvalifikace v Le Mans (Ranseder ztratil na PP 9,766 a Hoyle 14,377 sekundy - pozn. autor) odletěl týmový manažér Garry Taylor do Číny, aby s managementem Haojue jednal o technickém stavu závodního motocyklu kubatury 125ccm", píše rakouský jezdec Ranseder na své webové stránce.

"Jasné je totiž jedno, že s tímto motocyklem už dále závodit nemůžeme, a že pro zbytek této sezóny využijeme tuto neplánovanou pausu k materiálnímu zlepšení a od Assenu bychom už měli být nadále přitom", je si vědom bývalý tovární jezdec KTM.

Nějakou novou zprávu sice rakouský pilot od Taylora ještě neobdržel, ale optimisticky dále říká: "Je zde několik možných variant. V nejbližších dnech bychom se měli dozvědět něco konkrétního, ale musím dát týmu za pravdu, že s aktuálním motocyklem jet další závody Grand Prix by nemělo vůbec smysl, i když Mugello je má oblíbená trať". 

 


Další články sekce