KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. prosince 2021 do 9. ledna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Havrda Brož racing team do roku 2009 s velkými změnami

Tisková zpráva Havrda Brož racing team
Havrda  Brož racing team do roku 2009 s velkými změnami
18.12.2008
 

Havrda Brož racing team ukončil sezónu s průměrnými výsledky a do sezóny následující bude vstupovat s několika výraznými změnami.

Vzhledem k tomu, že tým je financován z velké části společností majitele a zároveň jezdce stáje Jiřího Brože a vzhledem k probíhající krizi na světových trzích, je tým nucen do další sezóny výrazně snížit rozpočet týmu. Z výše uvedených důvodů se tým rozhodl neprodloužit smlouvu s Michalem Fillou, kterému by za této situace nebyl schopen zajistit kvalitní materiál. Nadále bude tým spolupracovat jen s mladým jezdcem Jiřím Klejchem (125 Sportproduction).

Další velkou změnou je nová značka motocyklu.V roce 2009 bude Jiří Brož jezdit na motocyklu značky Yamaha R6, se kterou v roce 2008 jezdil Michal Filla.

Jiří Brož: „Závodní sezóna 2008 byla pro nás všechny velkou výzvou a ne vše se podařilo tak jak jsem doufal. Přesto hodnotím tohle období kladně a jsem rád, že jsme získali další zkušenosti při spolupráci s Michalem a Martinem, kteří jsou opravdoví profesionálové ve svém oboru. Do roku 2009 jdeme s novým motocyklem, což je samo o sobě velká výzva. Po 6 letech strávených v sedle Kawasaki usednu na motocykl značky Yamaha. Chtěl bych poděkovat všem v zastoupení Kawasaki za podporu a hlavně pak panu Havrdovi, který mě od začátku kariéry podporuje. Rovněž děkuji celému týmu za sezónu 2009, panu Ešnerovi a mému tátovi, který je pro mě velkou oporou.“

Michal Filla:  „Letošní sezona rozhodně nedopadla podle představ. Z důvodu nedostatku financí jsem musel vynechat asi 6 závodů v polovině sezony a ztratil tak všechny šance na nějaké dobré celkové umístění. Nemohl jsem se zúčastnit ani závodu MS Supersport v Brně a to mě hodně mrzelo. Jako velké plus považuji spolupráci s mechanikem Martinem Janouškem a také to, že jsme se zúčastnili několika závodů Mistrovství Německa. Jirka Brož splnil všechny body naší dohody a nebýt finančních problémů, mohla to být výborná sezona. Za vše mu musím poděkovat a přeji jemu a celému týmu hodně srandy a dobré výsledky.“

Výsledky jezdců HBRT v sezoně 2008:
Jiří Brož:
2.místo v MMČR, třída SSP
5.místo v MMČR, třída SST 600
5.místo v AA cup, třída SSP (účast v šesti závodech z osmi)
11.místo v AA cup, třída SST 600 (účast v šesti závodech z osmi)

Michal Filla:
3.místo v MMČR, třída SSP (účast ve třech závodech z pěti)
4.místo v AA cupu, třída SSP (účast ve čtyřech závodech z osmi)
10.místo v ME v Albacete - SPA, tříd SSP
4.místo v EP, třída SSP (účast ve třech závodech z pěti)
17.místo v IDM, třída SSP (účast v osmi závodech ze 14.)

Jiří Klejch:
2.místo v MČR, třída 125SP


Další články sekce