KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Havrda-Brož Racing Team na dvou frontách

Havrda-Brož racing team
Havrda-Brož Racing Team na dvou frontách
21.05.2008
 

Jiří Brož se vydal na slavný závod 300 zatáček Gustava Havla, kde patřil k velkým favoritům jak ve třídě do 600ccm (supersport) tak v silnější kategorii nad 600 ccm (superbike). Michal Filla se pustil do bojů ve druhém závodě Mistrovství Německa, pořádaném na trati v severoněmeckém Oscherslebenu.

300 zatáček Gustava Havla

 

Jiří Brož:

„Tradičně jako každým rokem provázel naši účast na zatáčkách stres a technické problémy, tentokrát však největším problémem bylo počasí a tak se nepovedlo obhájit loňské vítězství.

Třída volná do 600: V prvním kole první kvalifikace mě explodovala voda v expanzní nádobě a musel jsem zajet do boxu. Bohužel jsme nenašli závadu a já zkusil jet znovu, ale vše se opakovalo. Jak jsme později zjistili, závada byla na motoru a museli jsme použít náhradní motocykl. Ten byl připraven na posledních 5 minut kvalifikace a stihl jsem tak odjet pouze 2 kola. To stačilo pouze na „4 místo“. V druhé kvalifikaci jsem jel na stockové motorce a od začátku se mi dařilo dostat se do dobrého rytmu. V prvním kole jsem zajel čas 2.24 a dostal jsem se na 1 místo. Motocykl fungoval výborně a tak jsem se koncem tréninku dostal na čas 2.23. V kvalifikaci jsem vyhrál a odstupy mých soupeřů (2, Dokoupil +0,8, 3, Goetschy 3,3s) dávaly velké naděje do nedělního závodu. Bohužel v neděli v záplavách vody jak v depu, tak na trati jsem měl problém se špatným antifogem v přilbě. Během prvních kol se mi zamlžil a po otevření plexi se mě přelívala voda mezi plexi a antifogem tak že jsem koukal na trať jak přes akvárium.  Vzhledem k těmto potížím jsem zvolil tempo, v kterém jsem mohl dojet do cíle, ale nestačil jsem na souboj o přední pozice a dojel na osmém místě.

Třída do 1000cc: V první kvalifikaci jsem po dobrém výkonu obsadil 3. místo. V druhé jsem se nedokázal dostat do dobrého kola bez toho , abych nemusel předjíždět méně než 4 soupeře a tak jsem svůj čas již nezlepšil. Nedělní závod byl díky špatnému počasí bohužel zrušen a tak náš tým neměl důvod k tomu být spokojený. Chtěl bych poděkovat všem, kteří mě kolem tratě i v depu podporovali a fandili mi. Velký obdiv patří také divákům a pořadatelům, kteří v tak špatném počasí dokázali vydržet na trati.“

 

IDM - Oschersleben

 

Michal se v pátek seznamoval s novou tratí a opět na vodě. Sobotní kvalifikace tak byly prvními suchými tréninky na trati poblíž vesničky Oschersleben. Obě kvalifikace  proběhly bez problémů a na roštu patřila Michalu Fillovi 10. pozice. První závod tohoto víkendu se jel, v tradičním čase, ještě o sobotním podvečeru.  Počasí opět míchalo karty a po několika přeháňkách byla trať velmi mokrá a tak byl vyhlášen tzv. mokrý závod. Michal se od začátku pohyboval ve skupince bojující o osmé místo. Trať postupně osychala a Michal se rozhodl neriskovat pád a brát body za desátou pozici. Druhý závod se jel v neděli odpoledne, tentokrát na suché trati a Michal si brousil zuby na vylepšení své startovní pozice. Od startu se však neodlepil zrovna nejlépe a tak se ještě v průběhu prvního kola  před Michala protáhlo několik soupeřů. Michal se posléze musel prokousávat zpět a tím ztratil kontakt s vedoucí skupinou. Ve chvíli, kdy se dostal do vedení skupiny, bylo již pozdě atakovat vedoucí vláček osmi pilotů, kteří velice vyrovnaně kroužili se zhruba osmivteřinovým náskokem na špici. Nakonec z toho bylo další vylepšení času na jedno kolo a Michal si svými stabilními časy dojel pro bezpečné 9. místo.

 

Michal Filla:

„Oschersleben se mi líbil víc, než Lausitzring, kde se jelo první IDM. Během sobotních kvalifikací se mi dařilo vylepšovat časy na kolo a nakonec z toho bylo 10. místo na roštu. První závod byl trošku zvláštní, startovalo se na vodě a dojíždělo se na suchu. Na suché trati se dalo jet rychleji, ale lepší jak deváté místo v cíli by to určitě nebylo a já nechtěl riskovat zbytečný pád. Druhý závod se mi nevydařil podle představ a hodně jsem ztratil v první třetině závodu. V dalších kolech jsem postupně zrychloval a zajížděl stabilní časy. Deváté místo v cíli je zatím náš nejlepší výsledek. Motocykl fungoval celý víkend perfektně a dobrá nálada v týmu mi vždycky pomáhá. Rád bych poděkoval mému mechanikovi Martinovi za jeho obětavou práci, kterou pro mě i přes zranění odvádí.“

 

Výsledky závodů – 1. závod:

  1.- Gunter Jesco, Triumph, GER

  2.- Arne Tode, Triumph, GER

  3.- Kaufman Herbert, Suzuki, GER

------------------------

10.- Michal Filla, Yamaha, CZE

 

Výsledky závodů – 1. závod:

  1.- Arne Tode, Triumph, GER

  2.- Kaufman Herbert, Suzuki, GER

  3.- Damian Cudlin, Yamaha, AUS

------------------------

  9.- Michal Filla, Yamaha, CZE

 

V celkovém hodnocení se Michal posunul s 21body na 11.místo. Dalším závodem Havrda-Brož racing týmu bude již o tomto víkendu druhý podnik Evropského poháru na maďarském Pannoniaringu. Michal Filla je po vítězství v prvním podniku v čele celkového pořadí, Jiří Brož je na průběžné páté pozici.

 

 

Další články sekce